Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 2309 komentarzy

4wladza

Mariovan - Tego bloga już tu nie ma nie prowadzę go i nie zamierzam go na Nowym Ekranie kontynuować. Kontynuacja bloga jest na bardziej stonowanej i obiektywnej platformie: www.mpolska24.pl Dziękuję wszystkim dotychczasowym czytelnikom za poświęcony mi czas.

Kto pociąga za cyngle prokuratorskich pistoletów?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zajęcia z broni palnej na strzelnicy w prokuraturze wojskowej czas zacząć. Scenariuszy jest wiele ale jeden patrząc na poszlaki i ciąg zdarzeń wydaje się być znacznie bardziej obiecujący niż pozostałe. "Qui bono"?

Ciągle nie skończyłem pisać notki podsumowującej zeszły rok, ale jest na ukończeniu. Tak czy inaczej wiele się w zeszłym roku wydarzyło, wiele rzeczy stało się jasnych i oczywistych. Może nie dla wszystkich ale dla wielu co słuchają przysłowiowo jak trawa rośnie. Nasza polityka to takie szuwary gdzie tylko na słuch i węch często można poznać co się dzieje. W tych politycznych szuwarach jedyne co jeszcze działa to ... logika. Wczoraj wydarzyło się to o czym wielu dziennikarzy, gadających głów, blogerów się mądrzy. Pora i na mnie, żebym się pomądrzył?!

Jedni powiedzą, że następny, inni być może dostrzegą w tym pewną logikę jaką niektórzy dostrzegli np. w mojej notce o pompowaniu Ruchu Poparcia Palikota, tak czy inaczej powiem szczerze, że nie czytałem prawie opinii, postaram się posługiwać w tym wpisie tylko faktami i spróbujemy wyciągać mniej lub bardziej logiczne wnioski na podstawie różnych doniesień i moich rozmów z ludźmi. Nie wiem czy to jest prawdziwy scenariusz, bo nie wiemy  jak buldogi gryzą się pod dywanem. Podkreślam, jest to jeden z prawdopodobnych scenariuszy tych wydarzeń. Wiele wskazuje na to, że być może toczy się walka na śmierć i życie. A więc zacznijmy od przedstawienia 5 głównych bohaterów tej historii.

Marek Pasionek - przypomnijmy, prokurator prowadzący śledztwo smoleńskie powołany na tą okoliczność do WOJSKOWEJ PROKURATURY przez Seremeta uściślijmy CYWILNY(drugi po Hołdzie) prokurator w Prokuraturze Wojskowej powiązany z Kaczyńskimi, odwołany w "dziwnych" okolicznościach pod zarzutami kontaktu z obcymi (wrogimi?) służbami (USA). W sprawie którego śledztwo o ile dobrze pamiętam prowadził Pan Prokurator Przybył, co w sumie nie jest tak istotną okolicznością. Tyle, że zarzuty ... się nie potwierdziły. Ale Pasionek jedyny cywil wyleciał z Prokuratury Wojskowej.

Krzysztof Parulski - Szef Prokuratury Wojskowej, wróg Ziobry, Kaczyńskich i "oczko w głowie" Pana Prezydenta Komorowskiego, który nie czekając na wyniki najważniejszego śledztwa w Polsce w sprawie Smoleńska, awansował go do stopnia generała. Za co?

Mikołaj Przybył - Główny bohater. Pozytywny czy czarny charakter? Tragiczny czy komiczny? Tego jeszcze nie wiemy. Pytanie czy się kiedykolwiek dowiemy. W linkowanej biografii zwraca uwagę, że dopiero w ostatnim roku Prokuratura Wojskowa zaczęła odnosić "sukcesy". Na moje pytanie w prywatnej rozmowie z ludźmi powiązanymi z wojskiem. Czy przypominają sobie oni jakieś duże sukcesy w sprawach korupcyjnych Prokuratury Wojskowej oni sobie takich dużych sukcesów nie przypominają ja ... też sobie nie przypominam. Pytanie jest takie czy wymienione "sukcesy" to nie takie przysłowiowe "piterowe dorsze"? Zastanawiające jest, że ... Przybył w jedej z wypowiedzi wspominał o prowadzonych śledztwach i o badaniu np. nieprawidłowości w sprawie przetargu na samolot transportowy Casa. Wspomniał o tym raz i więcej nie zostało to powtórzone. Do tego wątku jeszcze wrócimy. Przez ludzi ze środowiska, którzy go znają uznawany za pozera. I raczej nie jest w wojsku odbierany za człowieka honoru. Większość ludzi z tego środowiska jest przekonanych, że on po prostu zrobił szopkę - ale na rozkaz.

Andrzej Seremet - Powołany na stanowisko "niezależnego" Prokuratora Generalnego przez Lecha Kaczyńskiego. Po Smoleńsku, wielu sympatyków PiS pytało się: Kim Pan jest Panie Seremet? Po czynach go poznamy! No właśnie kim on jest?Po niezadawalającym postępowaniu w sprawie Smoleńska ze strony tej grupy poleciały na niego gromy. No właśnie kim on jest? Saperem na polu minowym? Właśnie próbował rozebrać jedną z min i wybuchła mu w rękach? Panie Seremet Pan pamięta. Saper myli się tylko raz. Czyżby wołanie Andrzeja Jankowskiego z Rzeczpospolitej pod znamiennym tytułem Obu Panom już dziękujemy było forpocztą polowania z nagonką? Zwierzyną ... Seremet?

Bronisław Komorowski - Ja tylko snuję pewien scenariusz i zadaję pytania. Od wielu lat powiązany z wojskiem, wspierał dawne WSI, rodziny się nie wybiera ale się ją ma taką czy inną. Był ministrem Obrony Narodowej, który "odstrzelił" Romualda Szeremietiewa. Został Marszałkiem Sejmu w końcu Prezydentem, który ... awansował na generała Pana Parulskiego i nie jest obojętny ani nie pozostaje w cieniu w sprawie "próby" samobójstwa prokuratora Przybyła.

Scenariusz czas zacząć ...

Akty:

 1. Lech Kaczyński mianuje mając do wybór jaki miał na Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Sędziego, który kończy w zasadzie swoją karierę, wyżej już się nie wespnie. Określany jest jako człowiek spoza "układu" i człowiek "przyzwoity". Pierwsze ruchy prokuratora nie są jakoś specjalnie spektakularne, ja bym oceniał to jako ostrożne badanie terenu. Jak wiadomo mocno o ile nie bardzo mocno podminowanego.
 2. 10 kwietnia 2010 roku wydarza się katastrofa smoleńska.
 3. Śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej zostaje uruchomione w dziwaczny sposób. Z wykorzystaniem konwencji chicagowskiej mimo, że lot był wojskowy z pilotami wojskowymi, ale ... samolot był cywilny tak jakby nie był ... "zmobilizowany". Żeby było mało na potrzeby współpracy z Rosjanami lot był cywilny, ale w Polsce do prowadzenia śledztwa została wyznaczona PROKURATURA WOJSKOWA(?!). Seremet do nadzorowania śledztwa wyznacza prokuratora Pasionka. To kolejny pstryczek dla wojskowych po wojnach podjazdowych za czasów Ziobry czego wynikiem była rezygnacja Parulskiego (wycofana po przegranych przez PiS wyborach).
 4. Śledztwo smoleńskie się ślimaczy, jest "dziwnie" prowadzone nie chcę tego wszystkie przypominać, bo w gruncie rzeczy moim zdaniem w tym przypadku i w tym scenariuszu nie ma to większego znaczenia. To, że w sprawie smoleńskiej jest syf to wie każdy choć trochę ogarnięty i zorientowany człowiek. Seremet zachowuje się dziwacznie jak saper ... na polu minowym, ostrożny boi się powiedzieć słowo za dużo.
 5. Pasionek, próbuje włączyć do śledztwa USA.
 6. Pasionek dostaje po łapach od Parulskiego. Zostaje oskarżony o współpracę z obcymi służbami i Parulski osobiście bierze udział w otwartej już wojnie przeciwko "desantowi" Seremeta w Prokuraturze Wojskowej. Po prawdzie, to Seremet zostaje pozbawiony jakiegokolwiek wpływu na to co dzieje się w prokuraturze wojskowej biorąc pod uwagę to jak dobrze dogadują się ze sobą Prezydent Komorowski z Parulskim.
 7. Następuje dość odważna próba kontrataku ze strony Seremeta i powstaje pomysł ... likwidacji Prokuratury Wojskowej i połączenia jej z prokurturą cywilną. Czyli przejęcia pełni spraw przez prokuraturę podległą bezpośrednio Seremetowi. Pomysł Ziobry i Kaczyńskiego, którego nie zdążyli wprowadzić.
 8. Prokurator Przybył oblewa egzamin na strzelnicy ze strzelania z przyłożenia ...

Przerwa:
I nic by wielkiego się nie działo, gdyby nie ... sekwencja następnych dziwnych wywiadów, zdarzeń, reakcji które są w swojej wymowie znamienne. Kolejne wydarzenia są znowu jak dla mnie medialną ustawką podobną jak w przypadku promowania Ruchu Palikota.

 1.  W jednym z archiwalnych wywiadów pokazywanych w TV padają z ust Przybyła słowa o przetargu na Casę. Widziałem to tylko raz. Nie przesłyszałem się i nie były te słowa powtórzone.
 2. Okazuje się, że prokurator Przybył strzelając z przyłożenia przestrzelił sobie ... policzek. Stracił od tego przytomność? Dziwnym trafem TVN24 zostawia włączoną kamerę, i takich dziwnych przypadków w tej sprawie można by było mnożyć ale zostawmy to, bo to nie jest naistotniejsze...
 3. Rozpoczyna się szum medialny i gloryfikowanie Przybyła jako niezkazitelnego i niezłomnego prokuratora walczącego z mafią w wojsku. Panuje dziwny dwugłos w mediach próbują się przebijać 2 narracje jedna za wojskowymi druga poddaje w wątpliwość ich wiarygodność. Niech będzie.
 4. Opinia publiczna zostaje zderzona z dysonansem poznawczym konferencji prokuratorów Seremeta i Parulskiego. Jak się wydaje dwu przeciwników, którzy stanęli naprzeciwko siebie.
 5. Przybył następnego dnia już po postrzale rozmawia z dziennikarzami broniąc jak ... niepodległości Parulskiego o... przepraszam honoru i Prokuratury Wojskowej oraz jej pracy.
 6. Następuje kontrakcja medialna prokuratury cywilnej gdzie mówi się, że "straszenie" Przybyła to były strachy na Lachy.
 7. W sprawę włącza się Prezydent i znowu mamy dysonans poznawczy w którym Prezydent mówi o tym, że nie było mowy o personaliach, a rzecznik Seremeta mówi o tym, że były takie rozmowy. Na celowniku Seremeta jest jego podwładny Parulski.
 8. Komorowski staje po stronie Parulskiego szefa Prokuratury Wojskowej. Prezydent ... "nawołuje" do dyskusji o planach odnośnie przekształceń w Prokuraturze Wojskowej, bez pardonu zdaje się ładuje (jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi) w kompetencje Prokuratora Generalnego Seremeta. Krótko mówiąc Komorowski mówi odwalcie się od Prokuratury Wojskowej ma zostać jak jest.
 9. Co będzie dalej, ale wygląda na to, że mamy przesilenie. Ostatni przyczółek pisowców na celowniku? Tak można by było sądzić gdyby nie sprzeczne z intencją Komorowskiego wypowiedzi posłów PO. Dziwne? Dziwne. Nie dostali instrukcji? Wypowiadają się, że należy odwołać Parulskiego. Np. Bogdan Klich mówi o samouszkodzeniu. Buldogi pod dywanem wzięły się ostro za siebie? O co chodzi. O wpływy i prawdopodobnie jak zwykle o ... wielką kasę.

Podsumowanie.

Wielu zapewne myśli, że chodzi o śledztwo smoleńskie. Moim zdaniem nie. Znamienne jest, że gdyby w grę wchodziło śledztwo smoleńskie to Bogdan Klich nie podważałby postępowania Przybyła, ani ... nie popierałby włączenia Prokuratury Wojskowej w Prokuraturę Powszechną np. w wywiadzie z Pochanke. Dziwne? Dziwne. No więc jak nie o Smoleńsk chodzi. To o co chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi to być może, że chodzi o pieniądze?

To że mamy wojnę między dwoma członami prokuratury cywilnym i wojskowym to fakt bezsporny i nikt chyba co do tego nie ma wątpliwości. Prokuratura Wojskowa zajmuje się śledztwami związanymi z wojskiem. Wojsko Polskie to wielki budżet co roku. To wielka kasa w wielkich przetargach, na zakup sprzętu, wyposażenia. Wielkie przetargi na F-16 na Casę itd... A propo Casy. Nie wydaje się Wam dziwne, że Przybyła o tym wspomniał? Rozmawiałem z Romualdem Szeremietiewem na temat historii tego przetargu. Zgadnijcie kto był wówczas ministrem w MON? Tak bingo, Bronisław Komorowski. Szeremietiew w tym czasie pracował nad przetargiem na samolot transportowy. Do przetargu zgłosiły się 3 firmy. Z czego Antonow nie miał certyfikatu dopuszczenia NATO, więc go odrzucono, Casa miała i był jeszcze jeden producent samolotu Saprtan, który był w trakcie otrzymywania tego certyfikatu. Ponieważ tylko Casa spełniała ten wymóg na ten moment zaproponował on zamówienie z wolnej ręki bez przetargu skoro tylko Casa zostawała na placu boju. Zanim jednak została podjęta decyzja o tym, ten 3 producent uzyskał certyfikat NATO. Szeremietiew zaproponował powrót do procedury przetargowej gdyż w innym przypadku byłoby to naruszenie prawa. Na co ... nie otrzymał żadnej odpowiedzi, a w między czasie został z MON usunięty w "słynnej aferze" inspirowanej między innymi przez dziennikarza Bertolda Kittela, który jak widziałem mocno bronił i wychwalał w ostatnich dniach prokuratora Przybyła. Zastanawiająca jest ta zbieżność tych samych dziennikarzy zaangażowanych w sprawach w okolicy wojska. Nie wydaje się Wam. Ale jaki był dalszy los tego przetargu. Otóż zwrócono się do Dyrektora Departamentu, który zajmował się przetargiem na samolot transportowy płk Janusza Zwolińskiego o podpisanie zgody na zamówienie z wolnej ręki... Zwoliński nie zgodził się. Po czym Komorowski go zdymisjonował i na stanowiska wsadził płk Pawła Nowaka, który podpisał zamówienie. Po tych dymisjach ta sama ekipa dokonowała już pod rządami Szmajdzińskiego zakupów Patrii i rakiet ppanc. Pamiętajmy, że sprawy uzbrojenia to również sprawy WSI. A kto stawał w obronie WSI? Znowu natykamy się na nazwisko Komorowskiego.

Dlaczego Prezydent Komorowski z taką gwałtownością broni Prokuratury Wojskowej?

Jaka jest w tym wszystkim rola Prokuratury Wojskowej ma prowadzić śledzwa w sprawach korupcyjnych ... czy może ma ich pilnować, żeby jak w starym żydowskim powiedzeniu: Wiele się musi wydarzyć by wszystko zostało po staremu. Komu ma to służyć? Kto stoi za tą "samobójczą szopką"?  Kto boi się, że sprawy wojska trafią w ręce "nieodpowiedzialnych" cywilnych prokuratorów nie znających się na "szczególnej" materii działalności wojska? Kto na tym może stracić najwięcej? A może inaczej zadajmy pytanie. Kto może stracić najwiecej gdyby do wiedzy na temat wojska dorwali się cywilni prokuratorzy? Panie Seremet, o jeden most za daleko?

Szczerze ... nie wiem. Ale zadaję pytania. Chyba zasadne. Tym bardziej, że zaangażowanie prezydenta Komorowskiego w ten w gruncie rzeczy konflikt pomiędzy podwładnym, a przełożonym w podobno "niezależnej" prokuraturze jest co najmniej dwuznaczne i co najmniej jak dla mnie niestosowne.

Pamiętajcie stare rzymskie powiedzenie. Ten uczynił, kto zyskał najwiecej.

PS. Patrzmy uważnie co powie Tusk. Zobaczymy czy to jest walka samotna Seremeta czy ... próba okiełznania Komorowskiego w walce wew. w PO.

Ruch Wolność i Godność.

Ruch Wig na FB.

Prywatny profil na FaceBooku.

Źródło obrazka: //www.sxc.hu/photo/1327384

 

zielone - dopisane rano.

KOMENTARZE

 • @autor
  Rzadko czytam tak konkretne teksty. Dziękuję.

  Żeby nie było niemerytorycznie: czy da się pociągnąć tę narrację dalej? Czy dalszymi pionkami na planszy nie są premier i prezydent? Czy teraz należy się spodziewać ruchu Tuska?
 • Postsowiecka agentura w PRL-bis — z komunistczno-bolszewicką butą — utajnia to wszystko, co Naród ma prawo wiedzieć!
  *
  Bolszewicka, udawana — próba "samobójstwa"...
  *

  Tajność wszystkiego jest wynalazkiem komunistyczno-sowieckim. Tajność pozwala teraz postbolszewikom na łganie Narodowi oraz trzymanie społeczeństwa na łańcuchu niewiedzy o sprawach podstawowych dla całego Narodu.

  Postsowiecka agentura zarządzająca PRL-bis — z typowo, komunistczno-bolszewicką butą — utajnia to wszystko, co Naród ma prawo o tym tragicznym wydarzeniu wiedzieć! I bezczelnie łże na temat tej tragedii, korzystając z tego, że postsowieccy agenci i oszuści utajniają śledztwo.

  Wiadomo, że bolszewicka, czy postbolszewicka swołocz — tak jak tow. Kopacz, która kopała ziemię w Smoleńsku na metr w głąb, po czym jej wypowiedź w Sejmie na temat tego „kopania” została sfałszowana w protokole sejmowym — łże we wszystkich istotnych sprawach.

  Każdy dokument, każde słowo, każdy dowód posiadany przez prokuratorów w sprawie tragedii w Smoleńsku powinien być jawny! Tak byłoby w demokratycznym państwie!

  Jednak, PRL-bis jest zarządzane przez postsowieckie kanalie służące przede wszystkim Moskwie. Bo właśnie tam, w Moskwie, znajdują się wszystkie dokumrnty o ich antypolskiej dzialalności w okresie PRL.

  I tutaj żałosna jest rola tow. płk. Mikołaja Przybyła, który — jedynie dla potrzeb tej sowiecko-rosyjskiej agentury w PRL-bis i jej rosyjskich prowadzących — poszukuje winnych "przecieków" ze śledztwa smoleńskiego...

  Trzeba sowieckiego zbydlęcenia i umiejętności myślenia sowieckiego politruka, by napisać tak — jak zrobił to śledzący "przecieki" mogące przybliżyć wszystkich do prawdy — tow. płk. Mikołaja Przybył:

  "Wszechstronne sprawdzenie okoliczności [przecieków informacji — przyp. Andy] musiało obejmować również sprawdzenie wątku ewentualnego udziału obcych służb specjalnych, zainteresowanych w podgrzewaniu atmosfery wokół katastrofy smoleńskiej i wzajemnego konfliktowania Polaków."

  ———————
  Całość: http://salski.nowyekran.pl/post/47431,w-sprawie-tragedii-w-smolensku-jawne-powinno-byc-wszystko
 • lepszy policzek ...
  Zdecydowanie lepiej mieć dziurę w policzku, niż mieć popełnione na sobie samobójstwo przez trzykrotne strzelanie jak Sekuła.
  To się dopiero nazywa oddanie dla sprawy.
  Powoli nadszedł czas "skracania pamięci". Po co komu zbyt wielu świadków tego co przez ostatnie dwa (?) lata było wyprawiane.
 • @Autor
  Czy zawsze wszystko co się dzieje w tych walkach wewnętrznych musi być takie nieudolne?
  Cała ta postrzałowa inscenizacja jest tak amatorska, że aż żałosna. I to są najwyższej miary profesjonaliści.

  Szlag by ich wszystkich trafił.
 • @jazgdyni
  I bardzo słusznie, niech ich szlag trafi. Tylko co zwykły obywatel będzie miał z tego. Nic. Zaczyna się wojna na górze. Niech się żrą jak najdłużej.
  Przy takiej walce niejedno słowo poleci w świat , którego nie będzie można zatrzymać. Być może że powolutku dowiemy się całej prawdy
  o Smoleńsku, korupcyjnym gajowym,przekupnym premierze i mafii
  o różnych odcieniach korupcji. Pozdrawiam. Bardzo ważny artykuł.
 • @Łażący Łazarz
  pełna zgoda...chodzi o niedopuszczenie cywilnych służb prokuratorskich do banku wiedzy o przekrętach finansowych w wojsku o których prokuratura wojskowa wiedziała doskonale ...ba wydawała na nie nieformalne pozwolenia korzystajac w pełni z finansowych korzyści..teraz taki jeden po nos unurzany w tym szambie nawet pozoruje całkowicie niegrożną próbę samobójstwa aby tylko nie pozwolić na dostęp do danych...pewnie zrobił to na polecenie swego głównego przelożonego Parulskiego...a występuje w ich obronie sam COMORRA który to mianował PARULA nawet na gienierała za ,,ZASŁUGI"..to jest większy fragment walki syndykatów mafijnych o władzę i kasę tych od THUSKA i CAMORRY...widać że nawet sam KLICH którego po usunięciu ze stanowiska chroni się go immunitetem senatorskim...ALE DYWAN JUŻ PĘKA...!!!
 • @Łażący Łazarz
  "Tu niby nie chodzi o Smoleńsk ale też chodzi o Smoleńsk."

  Jeżeli chodzi o Smoleńsk - to żrą się dlatego, iż każda z tych MAFII uważa, że to ona lepiej zamiecie Smoleńsk pod dywan (vide: komentarze POsłów do sprawy)
 • @Łażący Łazarz
  Smoleńsk nie jest wielkim problemem. Odpowiedzialność została rozmyta pogmatwana, żeby to rozwikłać trzeba już lat.
 • Politycy i dziennikarze wiedzą a milczą
  .
  http://youtu.be/PosiDJDl1wM
  .
  Autor nie bierze pod uwagę tego zorganizowanego milczenia, a daje się wplątać (wplątuje?) w prymitywną telenowelę, tym samym uwiarygadniając
  ją. Co ciekawe, za argumenty przytacza sceny z poprzednich odcinków.

  Autorze, wyłącz telewizor!
 • @jazgdyni
  To nigdy nie było robione z gracją, to tak działa dzięki brutalnej medialnej sile.
  Ale to oczywiście jeden ze scenariuszy.
 • Całe zło jakie się dzieje w Polsce to rpbota tych:
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12803&Itemid=3
 • @Iza
  Być może. Nie przeczę, rezerwuar ziemi wojska to ciekawy trop :)
 • @Multimir
  Popieram.
 • a PO-ostro w górę ?
  A tu masz babo placek PO-85% poparcia , a PiS ostro w dół
  ręce i nogi się uginają !
 • @Multimir
  Jasne zamknąć się w swoim gettcie i nie wyciągać logicznych wniosków. :-) Można i tak, ale to nie dla mnie.
  A TV łże więc trzeba patrzeć na to co niewidoczne.
 • @Łażący Łazarz
  Nie przesadzaj, to póki co jest próba pokazania Seremetowi miejsca w szeregu. Ciekaw jestem jak to się skończy.
  Żyjemy w ciekawych czasach i to będzie ciekawy rok.
 • @Mariovan
  .
  No cóż, dema......gogia dema.....skuje.

  Prymitywny chwyt.
 • @Mariovan
  Prawie nic mnie nie obchodzi walka między prokuraturą cywilną a wojskową.

  W Wielkopolsce prokuratura cywilna jest w całości do odstrzału. W CAŁOŚCI.

  Trochę przesadziłeś z tym, że wojskowi nie mieli żadnych wyników w ściganiu korupcji. Mieli. Ale - na pewno - były i są w wojsku "tematy" nie do ruszenia.

  Najbardziej niepokoi mnie, gdy Komorowski mówi, że trzeba się zastanowić nad ustrojem prokuratury w Polsce. Środowisko prokuratorów chce takiego samego samorządu i kompetencji dla niego jaki mają sędziowie. Chcą wpisania tych rozwiązań ustrojowych do Konstytucji (sic!).

  PO to popiera. W ten sposób mielibyśmy obecną mafię już całkowicie poza jakąkolwiek kontrolą społeczną.
 • @Mariovan
  Parulski & Przybył to.... dwaj przyjaciele z ...... ze studiów.
  To Parulski ściągnął Przybyła do PW.
 • @Mariovan
  Pułkownik po prostu spektakularnie zszedł ze sceny, trzeba wiedzieć kiedy się wycofać, uznał że w ten sposób udowodni graczom iż będzie milczał po grób i żadne "upomnienia" (skrzywdzenie rodziny) nie będzie nigdy potrzebne. Strzałem komicznym w policzek powiedział do wszystkich - RÓBTA CO CHCETA, ale ja chcę żyć z rodziną w dostatku, nie skłaniajcie mnie jednak do eskalowania desperacji, bo się zabezpieczyłem np nagraniami u notariusza na wypadek śmierci itd

  Gdyby miał honor, to powiedziałby nam publicznie wszyściutko co wie, a także to czego się domyśla, swoje hipotezy i wtedy chroniąc rodzinę... mógłby spróbować wyjechać np na Marsa. Niewątpliwie jest tragizm ludzi i ich rodzin, które chcą być przynajmniej pośrodku tego gówna, skrajem nieba, skrajem piekła. Nie da się, a może się da? Jednak czy krycie brudów i złoczyńców można zaakceptować, czy taki makiawelizm możemy pochwalić?

  Obie prokuratury należy rozwiązać w tym kształcie, obie mafie, agentury, sieci nwo. Cały system jest do dupy i kadry umoczone, a nielicznie sprawiedliwi zahukani, niszczeni metodycznie.

  Nie wskazujmy na wojny frakcyjne w ramach układu PO, bo to jednak układ PO, takie przepychanki na meczu w ramach jednej drużyny, po przyjacielsku jednak. Ludzie Kaczyńskiego, PiS tam? Żarty jakieś, to wymarły gatunek po Smoleńsku, a właściwie wcześniej. Większość ludzi na wysokich stołkach nie była lokalna PiS-owi, nam wyborcom i personalnie Kaczyńskim mimo że im zawdzięczali swoją pozycję. Śmiem twierdzić że chętnie wybierano masonów. Oni są zwykle apolityczni, uczciwi, spoza układów...
 • prokuratorzy cywilni maja wielkie zasługi w unikaniu załatwiania a właściwie w niezalatwiqamnium wszystkich afer jakie miały mie
  i obronie fałszywych autorytetów. Nawet jeśli prokurator wojskowy udawał samobójcę lub był nieudolnym samobójcą niedoceniajacym wagę zainteresowań katastrofą smoleńska to jest to mały pikuś w porównaniu z doprowadzeniem do finału sądowego kilku afer wybitnych autorytetow kultu naszości wojny z Irakiej i jej wwsparcia POPiSowo gebelsowskimi kregami podejrzeń i gruntowym aziobrohakiem wnarodowym frontem edności byłych minisrtrów sprawiedliwości i prokuratorów generalnych z sekspasozytnicza palikoteria i wszelka inną kołtunerią przeciwko Giertychowi i Leperowi.
 • OT: Panie Mariuszu - mógłbym prosić o komentarz?
  http://niepoprawni.pl/blog/3732/niemieckie-plany-co-do-euro-wchodza-juz-w-faze-realizacji
 • @autor
  Ciekawe kto i czy w ogóle zainteresuje się PRZEKRĘTAMI na poziomie powiatów ???
  Tak to co sie dzieje w sadach na niższych szczeblach to nic w stosunku do mafii jakiekolwiek !
  Szanowni Państwo PRZEWAŁY na poziomie powiatów to zgroza !
  Właściwie starostwa to siedziby KRYMINOGENNYCH SATRAP !!!
  Starosta bardzo "DOBRZE" współpracują " z sądami (??) na ich terenie !

  Tak jak generalnie z Palikotem się ie zgadzam jednak w temacie powiaty-starości Palikot ma 100% racji - STAROSTWA TO NAJBARDZIEJ KRYMINOGENNE urzędy na terenie Rzeczpospolitej !!!!!!!!!!!!!
 • @autor
  Ja tylko chciałem wskazać błąd na początku tekstu "qui bono" powinno być "cui bono" ponieważ qui znaczy który, a cui znaczy komu.
 • Komoruski po stronie Parulskiego
  Po spotkaniu Komoruskiego z Seremetem i Parulskim widać jasno, że nie wyobraża sobie żadnych zmian personalnych, zatem odwołania Parulskiego. Seremet umieścił Pasionka w prokuraturze wojskowej do śledztwa smoleńskiego i potem, po zarzutach wobec niego ze strony prok. wojks., postępowanie umorzył z braku znamion przestępstwa.
  A na stronie pRezydenta jest napisane:"Zdaniem Bronisława Komorowskiego, na dziś – wnioski, które się nasuwają to konieczność szukania odpowiedzi na pytanie o przyczyny negatywnych zjawisk w niezależnej od innego organu państwowej prokuraturze. - Tu są wymieniane różne przyczyny, to jest kwestia wątpliwości wokół umorzenia śledztwa ws. prokuratora Marka Pasionka, a także wokół przebiegu śledztwa w sprawie przecieków do prasy z prokuratury. To jest także spór o miejsce i przyszłość prokuratury wojskowej, ......"
  Pojawia się chyba nie przez przypadek nazwisko Pasionka. Wg mnie jest to jasny sygnał, że uderzenie ze strony Komoruska pójdzie w Seremeta. I rzeczywiście, jak zauważyłeś, kluczowe będzie zachowanie Tuska.
 • "Kto pociąga za cyngle prokuratorskich pistoletów?"
  Mam nie odparte wrażenie że nie ustająco ....

  http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=APMheQP3pgU
 • @val
  Jak czytam co poniektóre komentarze, to zastanawiam się w czyim interesie są pisane.
  Ci co wyśmiewają się z desperackiej próby zwrócenia uwagi przez prokuratora płk. Przybyła na istniejące patologie w IIIRP, wystawiają sobie nie najlepszą opinię. Przecież to o czym mówił, dzieje się tu i teraz. Wojsko i cała Polska jest rozkradana przez uzurpatorów pseudo demokratycznych i źle rządzona. Na pewno nie dla dobra Polaków.
  A godne potępienia spotkania i przekazywanie tajnych informacji przez czynowników tego zakłamanego, korupcjogennego i przestępczego systemu agentom różnych obcych wywiadów, powinno być z całą surowością karane.
  Tymczasem różni odważni w gębie bohaterowie i prześmiewcy, czynią próby zlekceważenia tego wydarzenia, by łatwiej tematy najwyższej wagi państwowej a dotyczące nas wszystkich zniknęły z pola widzenia.
 • wszyscy
  1. w przededniu wybryku Mikołaja Przybyła, ogłosiłem: http://wokanda.nowyekran.pl/post/47600,3-obywatelski-list-gonczy-andrzej-seremet-nakaz-zatrzymania
  2. w reakcji na wybryk Mikołaja Przybyła, ogłosiłem: http://wokanda.nowyekran.pl/post/47334,porachunki-mafijne-wsrod-polskich-prokuratorow-dowody-sa-oczywiste
  3. dzisiaj, patrząc na cały ten chaos w szeregach, ogłosiłem:
  http://wokanda.nowyekran.pl/post/47623,naturalne-srodki-przeczyszczajace-srodowisko

  Działać trzeba!
  Pozdrawiam,
  Dariusz Roman Bojda
 • @Vinto
  Sądzę Vinto, że to trafna uwaga.

  Czy postrzał w policzek był "ustawiony"? Nawet jeśli był - to potrzeba dużej odwagi by to zrobić, ryzyko, że coś nie wyjdzie jest zbyt duże.

  Przybyła sam powiedział, że czuje się "skończony w pracy prokuratora", mówił o honorze oficera i o trosce o rodzinę.

  W trakcie konferencji, przed "strzałem" był bardzo zdenerwowany, a zatem prawdopodobnie wiedział wcześniej co chce zrobić.

  Chciał albo musiał.

  Jeżeli goście na takich stanowiskach nie grają w szachy a o Polskę - to teoretycznie jedni magą być dobrzy (biali) a drudzy źli (czarne charaktery).

  Obawiam się jednak, że białych nie ma - co najwyżej mogą być szarzy.

  Sądzę, że grający w szachy o Polskę są niewidoczni. Cisza o nich.

  Czy współczuć pionkom, konikom, hetmanom, królom itd na tej szachownicy? Nie mam zamiaru.

  Jeżeli ktoś ma czyste ręce to jeśli nie zgadza się z naciskami i wpływami szachistów z cienia - to składa dymisję i temat zamknięty.

  Jeśli o Polskę walczy prawdziwy patriota - ale uwikłany w różne afery, naciski itd, to albo spieprza z pola walki albo idzie na całość jak Konrad Wallenrod.
  Oddaje swoje życie Ojczyźnie.
  Tertium non dat datur.
 • Jedno jest pewne!
  Powiedzenie "strzelić sobie w kolano" straciło na znaczeniu. Zastąpi je nowe powiedzenie "strzelić sobie w policzek".
 • @oskar20
  "Bardzo trafna ocena"

  ---> Jaka "trafna ocena"???
  Przecież ten opolczyk jakieś idiotyzmy wypisuje, jakby należał do obozu odznaczonych i awansowanych przez Komorowskiego, za kłamstwa i mataczenie w śledztwie smoleńskim:

  "Teraz tym bardziej będą ryczeć, że za katastrofą i za rzekomo „mataczonym” pod naciskami ruskich śledztwem stoi Putin. Zapominają przy tym, że gdyby prezydęt Kalkstein uroczystości zorganizował tak, aby samolot miałby 3-4 godziny luzu do rozpoczęcia mszy, gdyby posłuchano wieży w Smoleńsku i lądowano gdzieś indziej – śledztwa po prostu by nie było.
  Ale dla nich winni są tylko ruscy. Nawet o szwendających się w kabinie pilotów Kazanie i Błasiku zapominają."

  Mam propozycję dla tego opolczyka: Strzel se w glace, bo już na rozum nie masz co czekać!
 • @Iza Była "szafa Lesiaka". Widać jest także "szafa Przybyła".
  "O te nieruchomości zaczyna się teraz śmiertelna walka buldogów. Sprawy przetargów to historia."


  A w tej szafie jest wszystko, i o tym jak Komorowski pozbywał się niewygodnego Szeremietiewa, i o "przetargach" nie tylko na "Casę", o nieformalnych kontaktach Komorowskiego z kagiebistami, o nominacjach generalskich w zamian za kłamstwa smoleńskie a także dokumenty z owocnej współpracy prokuratorów "polskich" z prokuratorami rosyjskimi podczas śledztwa smoleńskiego,... Teraz jest walka o to, kto pierwszy przejmie ten cały bajzel i odda - jak Wałęsa - "uporządkowany"! A kto przejmie, ten rządzi ...

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek
  Po prostu, tylko po co pokazywac zawartosc szafy przez dziure w policzku?
  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek
  Typowe stawianie zasłony dymnej, by nie powiedzieć mgły. Rozumiem, że nerwy ponoszą, ale nie można dać się sprowokować. Takich trollów, jak opolczyk będzie coraz więcej. Musimy być na to przygotowani.
  Pozdrawiam!
 • Służby specjalne mają nas w kieszeni
  To co dzieje się w Prokuraturze Generalnej, która chce przejąć tj unicestwić Prokuraturę Wojskową, to nic innego jak ciąg dalszy gry ze służbami specjalnymi w tle...
  Polecam:
  http://www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/15-super-news/81-zybertowicz,-milczanowski,-czempi%C5%84ski.html
 • @Vinto
  ja nie mam szanowny kolego już żadnych złudzeń...w tak korupcjogennym systemie tak długo w żaden sposób nie utrzymałby się nikt uczciwy...a za takiego w końcu podaje się ten pułkownik...sama logika nakazuje być bardzo wątpiąctym w jego słowa...nie wiem ,może go oskarżam bezpodstawnie..ale raczej wyglada na to ze on broni mafijnego systemu który mu zapewniał dotąd zyski ...a nie odwrotnie...uwazam raczej że to kolega przejawia wybitną skłonnośc do naiwnosci przyswajając słowa tego pana bez żadnego marginesu...pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek
  akurat powoli pojawiające się różne informacje dotąd nieujawniane wskazują ze jednak to nie była zwykła taka sobie katastrofa...w nawiazaniu do morderstwa katyńskiego to nawet sam STALIN twierdził ze polscy oficerowie wyszli z Rosji i pewnie teraz już są w Mongolii ALBO DALEJ...zakłamanie o morderstwie katyńskim trwało dzisiątki lat...w sprawie morderstwa smoleńskiego wszystko wyjdzie na jaw jak tylko Rosjanie poradzą sobie z dyktaturą PUTINA...to już niedługo...to niemal pewne...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej