Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 2309 komentarzy

4wladza

Mariovan - Tego bloga już tu nie ma nie prowadzę go i nie zamierzam go na Nowym Ekranie kontynuować. Kontynuacja bloga jest na bardziej stonowanej i obiektywnej platformie: www.mpolska24.pl Dziękuję wszystkim dotychczasowym czytelnikom za poświęcony mi czas.

Polowanie na Złotego czas zacząć

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozpoczęło się polowanie z nagonką, zwierzyną łowną polski złoty i przywiązanie do niego Polaków.

Jakiś czas temu w maju popełniłem tekst o zarządzaniu poprzez strach.

We wtorek powstał Społeczny Komitet Referendalny w sprawie utrzymania Złotego jako obowiązującego w Polsce środka płatniczego. I piszę o tych dwu tekstach nie bez kozery. Otóż obserwując co się po kolei dzieje jak i analizując słowa i czyny polityków na polskiej scenie politycznej można zaobserwować pewne oznaki tego co się będzie działo w najbliższej przyszłości.

Wczoraj z moim kolegą Adasiem na FB chyba sympatykiem platfusów założyłem się o flaszeczkę, którą razem obalimi. O co? Otóż wczoraj powiedziałem, że chłopaki szykują się do skoku na złotego polskiego. On twierdził, że niemożliwe nie da się szybko wprowadzić EURO w Polsce. Według mnie rozpoczęło się wielkie polowanie na nasze podejście do wprowadzenia euro w Polsce. Ostatnie sondaże przytoczone przez TVN24 pokazują, że niechęć Polaków do wprowadzenia Euro jest na niespotykanym wcześniej poziomie.

Krótko mówiąc, Polacy w momencie kryzysowym wykazują zdrowy rozsądek. Tak złej informacji dla Eurooszołomów nie było od dawna. Posiadanie własnej waluty w takiej sytuacji jak obecna jest zbawienne dla gospodarki. Każdej. Nawet jak nastąpi osłabienie się własnej waluty to spowoduje to co prawda wzrost cen towarów importowanych, ale napędza to z kolei eksport. Eksporterzy mogą taniej produkować i wysyłać produkty za granicę, dzięki czemu ratowane będą miejsca pracy w Polsce i gospodarka dostaje bodziec pro rozwojowy. To taka w sumie dość prosta zależność na poziomie podstaw ekonomii. W sporym uproszczeniu.

W świetle oszołomskich deklaracji naszego rządu w kwestii dołożenia się Polaków do ratowania Euro w kwocie przez każdego Polaka w wysokości ok. 1200 złoty na twarz. Zaistniała potrzeba zmiany tego stanu rzeczy i należy zmienić jakże "niebezpieczny i szkodliwy stan naszego umysłu pogrążonego w letargu zdrowego rozsądku". Jak to zrobić, by niczego nie świadoma zwierzyna wpadła w pułapkę?

Postraszyć, wskazać "jedyną" drogę ucieczki i podprowadzić strzelcowi pod strzał.

Nasi "władcy" prawdopodobnie dogadani z Eurobandziorami i banksterami już zaczęli korzystać z pierwszego narzędzia ... zaczęli osłabiać złotówkę. Skacze raz w górę, NBP "ratuje" złotego interwencjami pozbywając się rezerw idzie w dół, scenariusz o którym pisał 30 września Tomek Urbaś przewidując spekulacje na złotym i orżnięcie Polaków z końcem roku. Normalnie szaman ;-). To już obserwujemy. Pułapka zastawiona.

Czas przejść do nagonki.

Ktoś już coś podobnego chlapnął w TV o tym, ale nie pamiętam kto. Ale ponieważ dziś oglądałem program Pospieszalskiego i uderzyło mnie to co powiedział poseł Halicki z PO. W sumie szczerze powiedziawszy cała reszta była dla mnie biciem piany, co Halicki też dał odczuć adwersarzom. Co takiego zaczał robić pan poseł. Zaczął STRASZYĆ i martwić się o ... jakże inaczej MŁODYCH POLAKÓW. Cytuję z pamięci. "yobraża Pan sobie co będzie z tymi młodymi Polakami, którzy mają kredyty w Euro. Co będzie jak EURO wzrośnie do  6-7 złotych, my musimy być w silnej zintegrowanej Europie" Mniej więcej taka była wymowa tej wypowiedzi.

W świetle tych opisanych na szybko obserwacji, gra jaka się toczy daje rządowi same korzyści tym większe, że przy obecnym panującym embargu informacyjnym na eurosceptyków w mediach dość łatwo będzie wysterować nastroje społeczne.

Wyobraźmy sobie, że faktycznie przed końcem roku NBP poświęci część rezerw walutowych by utrzymać Euro poniżej poziomu gwarantującego nie przekroczenie progów konstytucyjnych, by dać rządowi pewną elastyczność na przyszły rok. Następnie wywindowana zostanie przez spekulantów wartość Euro do np. 6-7 złotych. Co wtedy. W krókim okresie Polacy odczują bardzo silny spadek siły nabywczej złotego, a tu już jest tylko kroczek do tego by ktoś powiedział:

"Widzicie, gdybyśmy byli w strefie EURO, to nie mielibyśmy tych problemów."

Co wtedy powiedzą zmanipulowani ludzi i pozbawieni rzetelnej informacji Polacy.

"No faktycznie... rząd miał rację, zarówno ratując EURO (robiąc zrzutę z naszej kasy) jak i w tym, że powinniśmy się znaleść jak najszybciej w strefie EURO"

Zwierzyna sama się będzie pchać pod muszkę myśliwych.

A potem będzie obdzieranie jej ze skóry. Czego sobie i Państwu nie życzę, i czemu mam nadzieję, że zapobiegnie dyskusja jaka wybuchnie po uruchomieniu Społecznego Komitetu Referendalnego. Tym bardziej, że nie zastanawia Państwa skąd w Polsce znowu wybuch inflacji na poziomie 4,8%? To jest słodka tejemnica naszych polityków WSZYSTKICH od lewa do prawa w Sejmie. Ale o tym jak przyjdzie na to czas.

Trwa wojna a trup będzie się ścielał gęsto narazie strzelają do złotego kiedy do Polaków?

KOMENTARZE

 • A gdzieś to już
  czytałam, że atak na polską złotówkę zacznie się w grudniu, gdy trzeba będzie utrzymać kurs złotego do € na poziomie poniżej 4,60, bo inaczej stanie się to niebezpieczne dla naszego długu publicznego.
  Zobaczymy, co będzie w styczniu.
  Ciekawe, na jak długo wystarczy naszych rezerw walutowych,aby tę złotówkę ratować.
 • @grazss
  Tomek pisał linkuję w tekście do tego artykułu :)
 • @Mariovan
  Też mi się od razu rzuciło, jak Halicki kajdaniarzy lemingowych straszył.:)
 • @Łażący Łazarz
  Ale jak?

  Pozdrawiam,
 • @Jan Bogatko
  Referendalna inicjatywa i prawda :-)
  Nie bez kozery piszę o inflacji :-)
  Skąd się wzięła znowu na poziomie 4.8%?
 • @autor
  Swięte slowa- mam dokladnie takie same przeczucie- celowe zabiegi by ludzie znienawidzili PLN, by blagali o euro...
  Trzeba dzialac szybko, glosno, zdecydowanie...widze ze nE ez sobie z tego zdaje sprawe wiec optymistycznie czekam na rozwoj wydazen
 • Ta inflacja daje po oczach.
  A najlepsze, że lemingom trudno utrzymać teoryjkę o wpływie cen paliw na jej wzrost, bo rosną wszystkie ceny - inflacja bazowa.

  http://urbas.nowyekran.pl/post/41422,inflacja-kleska-nbp-i-rpp

  Czary mary? Czy jakiś superprzekręt?
 • Drobna uwaga
  O ile sobie dobrze przypominam, niedawno Pan Urbaś walczył na jakiejś konferencji jak lew o zastosowanie recepty lepperzystów i rozwiązanie rezerw wautowych.

  :-)))

  Quiz (bez nagród).

  Po ile byłoby euro dzisaj:

  1. 3 PLN
  2. 6 PLN
  3. 10 PLN
  4. Wstrzymano by wymienialność złotówki

  Jednak dobrze, że w RPP i NBP siedzą fachowcy.
 • @nonscolar
  Nie specjalnie jest jak mówisz.:)
 • @nonscolar
  Pan nic nie rozumie.:) proszę poczytać materiał i obejrzeć konferencję na KUL jak wrócę to postaram się dać panu linki.:)
 • @nonscolar
  Sugeruję zapoznać się spokojnie ze zrozumieniem z
  Programem:
  1. http://www.ruchwig.pl/index.php/pl/program/zasady/1-naszym-dzieciom

  Studium wykonalności:
  2. http://www.ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/21-nie-rzucim-ziemi-studium-wykonalnosci-programu-na-2012-z-201101

  Oraz z konferencją na KUL w której brał udział Urbaś jako jeden z prelegentów a uczestniczyła między innymi Gilowska, Kaźmierczak, Gwiazdowski i inni profesorowie mam nadzieję że nie będzie Pan powtarzał głupot ;-)
  http://4wladza.nowyekran.pl/post/17836,xxi-tydzien-ekonomiczny-na-kul

  Serdeczności :-)
 • @nonscolar
  Mamy naśladowców:

  http://wiadomosci.wp.pl/title,Kaczynski-tylko-polglowek-moze-tego-nie-zrozumiec,wid,14076606,wiadomosc.html?ticaid=1d914

  Który z członków RPP jest doradcą Kaczyńskiego?
 • @Tomasz Urbaś
  Zyta :)

  Notabene: Czytają NE. Dziś obejrzałem przypadkiem Komisję Spraw Zagranicznych :) Parę pytań żywcem wycięte z tekstów na NE.
 • @Mariovan
  Marnujesz się , marnujesz:-) ... Zastąp tego Rostowskiego :-) Bo będzie ''klapa'' ...

  Pozdrawiam:)
 • @Aleksander
  Hehehe, jest lepszy kandydat niż ja. :)))
  Ja mogę być być odźwiernym :-)
  Już ciecia mamy w rządzie, więc odźwierny też mógłby być nie?!
 • @Tomasz Urbaś @Mariovan
  W zasadzie nie mam w zwyczaju wdawać się w bicie piany na blogach, ale w drodze wyjątku:

  ---------cytat z podrzuconego linku-----------
  Na postulat zapisany w programie Ruch WiG by pozbyć się zadłużenia zagranicznego Skarbu Państwa poprzez wykorzystanie rezerw NBP.
  ------koniec cytatu --------

  A co ma do tego Kaczyński, zupełnie nie pojmuję. Ni przypiął ni przyłatał. Już lepiej powołać się na profesora Bazijewa. Ten to chociaż ma autorytet :-)))
 • @Mariovan
  E tam, marudzisz...
  Ci co maja zrobić niby ten atak na złotówke to akcjonariusze amerykańskiego Federal Reserve Board tacy jak:
  Rothschild,
  Lazard Bros,
  Israel Stiff,
  Kuhn-Loeb Company,
  Warburg,
  Goldman and Sachs,
  Lehman Bros,
  Rockefeller
  przecież są to nasi przyjaciele na dodatek przyjaciele "certyfikowani " po przemianie ustrojowej. Wszyscy oni pragną jedynie naszego dobra. Nie marudź Acan, albo nazywaj sprawę bez obwijania w bawełnę.
 • @nikander
  A śwstak zawija i zawija w te sreberka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej