Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 2309 komentarzy

4wladza

Mariovan - Tego bloga już tu nie ma nie prowadzę go i nie zamierzam go na Nowym Ekranie kontynuować. Kontynuacja bloga jest na bardziej stonowanej i obiektywnej platformie: www.mpolska24.pl Dziękuję wszystkim dotychczasowym czytelnikom za poświęcony mi czas.

Rżnięcie głupa, a orżnięcie Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nasi politycy i tak zwani ekonomiści przechodzą samych siebie. Propaganda rodem z PRL. "Pożyczamy" 45 mld?! A jak jest naprawdę? Tak szczerze, Panowie ...

Po tzw. szczytowaniu gdzie Pani Merkel miała zadowolić wszystkich, nasi politycy próbują wyjaśnić nam tumanom ekonomicznym, że Polska wcale nie straci na tzw. bratniej pomocy dla strefy euro. Już kiedyś to przerabialiśmy tzn. tą bratnią pomoc z naszym wschodnim sąsiadem teraz próbujemy z zachodnim. Skutki tego ze wschodnim wszyscy znają, a jak będzie z zachodnim ... jeszcze gorzej, bo Ci biorą tą "pomoc" sprytniej. A naszym klakierom politycznym zostawiają wytłumaczenie nam ciemniakom, że to dla naszego dobra.

Oto dowiadujemy się, że Polska POŻYCZY BANKRUTOM 45 MLD ZŁOTYCH (10 MLD EURO, trzy razy więcej niż wydajemy na całą edukację). Nasi politycy z lubością podkreślają słowo POŻYCZY. I my też to zróbmy. Aczkolwiek już mój dziad mi mawiał: "Synu, pamiętaj pożyczaj tylko tyle ile możesz stracić." Dziad nie miał wykształcenia ale jakoś tak mu uwierzyłem, że do tej pory trzymam się tej zasady, zdrowy rozsądek miał.

Ale wróćmy do naszych guru ekonomicznych i wizjonerów otóż wczoraj nasz "Wizjoner z nad Wisły" Jego Eminencja Radek Sikorski raczył chlapnąć, że nieprawdą jest by wzmiankowane 45 mld to była kwota stracona. To będzie pożyczka dla ... Międzynarodowego Funduszu Walutowego. I ależ oczywiście to nie rząd będzie pożyczał, ale ... NBP ze swoich ... SWOICH? Jakich swoich ... Z NASZYCH!!! Rezerw walutowych.

Drugi gigant myśli ekonomicznej J.K. Bielecki stwierdził, że nie ma problemu by pierwsze wpłaty gotówkowe dokonał rząd przecież to zaledwie kilkaset milionów złotych. Dla przypomnienia i ogarnięcia się Giganta Myśli premier chce na nas oszczędzać i nas grabić by ograniczyć deficyt budżetowy. Jak sam podkreśla walczy o każdą złotówkę. Jeżeli tak jest to albo premier ma kilkaset milionów problemów więcej albo doradca ma w nosie problemy premiera.

Ale przestańmy się pastwić nad naszymi tuzami myśli politycznej i ekonomicznej. Ja bym chciał by rządzący i prezes NBP mi odpowiedzieli na 5 prostych pytań:

 1. Jeżeli NBP pożycza MFW 10 mld EURO (45 mld złotych) to jaki % będzie nam(NBP) płacił MFW. Krótko mówiąc ile na tym zarobimy? Bo ja rozumiem, że jak komuś pożyczamy to po to by zarobić, a przynajmniej nie stracić. ( Co w świetle opisanego mechanizmu emisji pieniądza nie jest już takie oczywiste).
   
 2. Jeżeli trzymamy tzw. elastyczną linię kredytową w MFW i za nią ciągle płacimy nie mało pieniędzy. Czy to oznacza, że polski rząd przewiduje konieczność zadłużania się w MFW w takim razie na jaki procent będą udzielone pożyczki polskiemu rządowi z MFW?
   
 3. Konsekwencją 2 pierwszych pytań jest kolejne. Z prostego rachunku matematycznego jaka będzie różnica między odsetkami z punktu 1, a punktu 2. I czy Polsce się to ekonomicznie kalkuluje o czym już kiedyś pisaliśmy?
   
 4. Jakim cudem NBP pożyczy GOTÓWKĘ, skoro NBP trzyma rezerwy nie w formie gotówki, ale w formie obligacji państw zachodnich. Czy to oznacza, że NBP przekaże do MFW ... DŁUGI państw zachodnich, by pod zastaw tychże SWOICH długów mogły się one dalej zadłużać? Czy czegoś to nie przypomina, czegoś co brzydko pachnie? Padliną?!
   
 5. Czy przypadkiem cała operacja z MFW nie jest również sposobem na ... ominięcie polskiej konstytucji? Przypomnijmy polska konstytucja zakazuje finansowania długu rządu przez NBP. Czy "pożyczenie" 45 mld złotych do MFW, a jednocześnie posiadanie przez rząd Polski linii kredytowej w wysokości 30 mld USD to nie jest "sposób" na ominięcie tego zakazu i jak dużo Polska płaci frycowego za taki mechanizm o skutkach opisanych już wcześniej tutaj i tutaj?

Drodzy politycy i drodzy różnego rodzaju guru ekonomiczni, jak już skończycie ten cały zgiełk i pseudo ekonomiczny jazgot to na sam koniec przyjdzie się Wam zmierzyć ze strasznym urządzeniem i straszną nauką ... kalkulatorem i matematyką. A ten duet nie ta się strywializować i zrelatywizować. Koniec końców pokaże on Wam, że król jest NAGI, goły jak święty turecki ... i niestety ślepa manipulowana część społeczeństwa, ekonomiczne lemingi również.

Całe to zaklinanie o wyzbyciu się suwerenności, o braku alternatywy, ucieczce do przodu, konieczności dziejowej bratniej pomocy to ... wszystko już było w historii. A historia lubi się powtarzać i niestety jak sama uczy jeszcze nigdy nikogo nic nie nauczyła. Mam przyjemność bycia czytelnikiem tygodnika "Gość Niedzielny" (reszty już nie daje się czytać) i w ostatnim ksiądz Marek Gancarczyk RedNacz GN z zaznaczeniem by nie wyciągać analogii przytoczył tekst abdykacji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego z 25.XI.1795 roku. Zgadnijcie na co się powoływał król Staś(bo do miana Stanisława moim zdaniem nie dorósł). I porównajcie to z wystąpieniem Radzia(bo do miana Radosława też nie dorósł i się nie zanosi). Zgadujecie ... tak dokładnie na to samo obaj!!! Dobro ojczyzny, powiększenie szczęścia współziomków. Poniżej przytaczam tą mowę króla Stasia byście mogli per analogiam porównać to z Radziem i pamiętajcie moi drodzy Rodacy o przypowieści z Biblii o talentach, Ci co mają dużo będzie im pomnożone, Ci co mają mało i nie dbają o pomnożenie, a chcą tylko swoje status quo zachować to nawet to mało będzie im odebrane. Zważajcie byście się nie obudzili gołodupcami. By znowu jak w przeszłości Wasze dzieci nie musiały płacić daniny krwi za głupotę i egoizm.

 

fragment abdykacji (za "Gościem Niedzielnym"):

„My, Stanisław August, z Bożej Łaski Król Polski, Wielki Książę Litewski (…). Nie szukając w ciągu królowania Naszego innych korzyści lub zamiarów, jak stać się użytecznym ojczyźnie Naszej, byliśmy także tego zdania, iż opuścić należy tron w okolicznościach, w których rozumieliśmy, że oddalenie Nasze przyłoży się do powiększenia szczęścia współziomków Naszych lub też przynajmniej umniejsza ich nieszczęścia; przekonani teraz, że pieczołowitość Nasza na nic się ojczyźnie Naszej nie przyda (…) – postanowiliśmy przeto z przywiązania do spokojności publicznej oświadczyć, tak jako też niniejszym aktem najuroczyściej ogłaszamy, że wolnie i z własnej woli wyrzekamy się bez ekscepcji wszelkich praw Naszych do Korony Polskiej, do Wielkiego Księstwa Litewskiego i innych należących do nich krajów, jako też znajdujących się w nich posesji i przynależytości; akt ten uroczysty abdykacji korony i rządu Polski w ręce Najjaśniejszej Imperatorowej Wszech Rosji składamy dobrowolnie i z tą rzetelnością, która postępowaniem Naszym w całym życiu kierowała (…)”

Mariusz Gierej
www.ruchwig.pl

*Zdjęcie za www.demotywatory.pl

KOMENTARZE

 • Koniecznie trzeba wyjaśniać, uświadamiać naród o prawdziwych implikacjach!!!
  Dzięki za ten artykuł. Trzeba nam takich więcej i i częściej. Niestety ZWYKLI ludzie nie mają zielonego pojecia o co chodzi z tymi finansami. A rząd i jego poplecznicy z mediami włącznie zarzucaja nas wszystkich beznadziejnymi tłumaczeniami, tak abyśmy utracili sens wszystkich zachodzących procesów.
 • Za każdym razem coraz lepszy artykuł!!!!
  Mateusz - Twój tekst w publikacji NE Marsz Niepodległości - to najlepsza analiza jaka czytałem. Reszta tekstów w tej broszurce przy Twojej wypada blado, bardzo blado. Tak jak blado wypadła wczorajsza inwazja niemocy.

  Cieszę się, że są tu blogerzy od których mogę się czegoś nauczyć ;-)

  I tak jak już pisałem - zbieraj to do publikacji papierowej - bo potrzeba takich tekstów jak Twoje...

  Alef Stern
 • @ALEF STERN
  Dzięki Alef :-)

  Niemoc wynika raczej z braku zorganizowania, zgranego tematu i zwyczajnie zbyt krótkiego czasu, ale to temat na szerszą dyskusję :-)

  Pozdro.
 • @autor
  "Drodzy politycy i drodzy różnego rodzaju guru ekonomiczni, jak już skończycie ten cały zgiełk i pseudo ekonomiczny jazgot to na sam koniec przyjdzie się Wam zmierzyć ze strasznym urządzeniem i straszną nauką ... kalkulatorem i matematyką."

  Optymista z Pana. Oni już dawno będą z zasobnym kontem numerycznym w banku szwajcarskim w jakimś przyjaznym państwie, który udzieli im azylu politycznego. A z kalkulatorem, matematyką, gołą d... i pustym garnkiem to my się będziemy musieli się zmierzyć.
 • @Ewa Rembikowska
  Tys prowda :-) Ale jak tak dalej pójdzie to to co zebrali na tych kontach będzie tyle samo warte co garść kłaków :-)
 • a co to znaczy "POMOC DLA STREFY EURO"?
  Zaczyna mnie mdlić od tej narzuconej nam przez nich propagandy - którą tylko podtrzymujemy pisząc ich językiem.

  ...przecież my tu cały czas rozmawiamy o pożyczeniu Viagry gwałcicielom !!!

  Skoro już mowa o rżnięciu obywateli...
  http://freedom.nowyekran.pl/post/41916,zbiorowy-gwalt-ekonomiczny

  Pomoc dla strefy euro - to pomoc dla tych, którzy zabrali nam już podstępem ponad 90% bogactwa - i są JEDYNĄ przyczyną kryzysu, który polega de facto na tym, że nie ma już kogo okradać - bo NIKT NIC JUŻ NIE MA !!!
  Wszystko co mamy jest pożyczone od NICH, z tego co nam podstępem zabrali.
 • @Mariovan
  Chyba, że wymienili banknoty na sztabki. Kiedyś pisałam o tym, ze zakup złota inwestycyjnego w całej UE jest zwolniony z podatku VAT. Myślę, że wiedzieli, co robią, gdy ustanawiali takie przepisy.
 • autor
  "..ile na tym zarobimy?.."
  Odpowiadam na pytanie 1 : zarobić nie zarobimy, ale ta satysfakcja że "wspomagamy" krezusa - bezcenne

  "..na jaki procent będą udzielone pożyczki polskiemu rządowi z MFW?.."

  Odpowiadam na pytanie 2 : tajemnica handlowa (patrz tajemnica spowiedzi)

  "..Jakim cudem NBP pożyczy GOTÓWKĘ, skoro NBP trzyma rezerwy nie w formie gotówki.."

  Odpowiadam na pytanie 4 : tym razem będzie to CUD świecki w wykonaniu "kretywnego Vicka" i jego kolegi Donka

  "..jak dużo Polska płaci frycowego za taki mechanizm.."

  Odpowiadam na pytanie 5: ciekawość to pierwszy stopień do "pyerdla"

  "..Czy przypadkiem cała operacja z MFW nie jest również sposobem na ... ominięcie polskiej konstytucji?.."

  Co prawda nie ma czego omijać, bo to gdzie maja jej zapisy rządzący widać słychać i czuć. ale żeby "lud" się nie czepiał to korzysta się z zachodniego "know-how"


  A w ogóle co się taki dociekliwy zrobiłeś ? ;)
  Jak będziesz takie pytania zdawał to "antysemitą" zostaniesz ;)
  lub dowiesz się że trrorystą zostałeś (ale dopiero leżąc na ziemi pod butem jakiegoś "czarnucha", który wpadnie z "przyjacielska wizytą" o szóstej nad ranem :)
 • Ano, jest jak rzeczesz, lecz bezsiła w nas już taka, że najskładniej wysłowił fenomen upadku cywilizacji Freedom
  Pisząc po prostu:
  "...przecież my tu cały czas rozmawiamy o pożyczeniu Viagry gwałcicielom !!!"

  Gdyby tylko gwałcicielom. To zdegenerowani gwałciciele, patogeny, które pożerają nie tylko nasz kapitał i pracę, ale również naszego ducha i wolę przetrwania. Są gorsi od plag egipskich...

  pozdrawiam
 • @w.red
  Twoje rady ... bezcenne :-)

  Na marginesie, jak "dziennikarze" nie zadają na konferencjach oczywistych pytań to jak się wqrzę to poproszę od ŁŁ legitkę press i sam się kopsnę na taką pogawędkę z Donkiem i Vickiem ;-)
 • @Ewa Rembikowska
  To ciekawe :-)
  Ale wiesz, złotem brzucha nie nakarmisz, mam inny pomysł na trwałość inwestycji.
  Obawiam się, że oni też, ale w Polsce nie do końca im to wyszło.
 • @Mariovan
  Zgoda. Trzymaj 5x*. Ale nie rozumiem polityki NE, że takie teksty nie sa na jedynce zamiast jakiegoś przygłupawego tekstu o kopaniu się z traktatem jałtańskim.

  Masz rację. Kto nie potrafi liczyć (a jest to przypadłość takiego plemienia znad Wisły) ten bierze się za rozliczanie: do ostatniego Polaka.
 • @nikander
  Dzięki :-)
  Polityka redakcji chyba bierze się z niezrozumienia, że tamte czasy są dla ludzi, którzy tym żyli, ale z takim przesłaniem nie trafi się do młodego pokolenia. Nie wiem kto tam dziś siedzi za sterami, ale wicie rozumicie Nikander dziś rocznica ;-)
  Tylko ten 13 grudnia to woda na młyn dla rządu kolejna medialna zapchajdziura.
  Trzeba zmienić optykę, bo w młodzieży nadzieja, :-) a młodzież to rozumie tylko mówi trzeba dalej z żywymi iść.To co już oddaliśmy cześć to oddaliśmy i pamiętamy ale jedziemy dalej.
 • @Mariovan
  "..sam się kopsnę na taką pogawędkę z Donkiem i Vickiem ;-) ..."

  Doskonały pomysł, ale jak im doniosą to możesz nawet nie przebrnąć przez sekretariat ;)
 • @Mariovan
  Czasem zadaję sobie pytanie, czy ci żywi to jeszcze są aby było z kim naprzód iść. Tu więcej piszących truposzy.
  Ciągle ponawiam zaproszenie na Wasze postulaty w think-tanku. Zacznijmy budować wokół nich bazy analityczne. To nie musi być nudna robota a wręcz przeciwnie.
 • @nikander
  Wczoraj przywiozłem żonę ze szpitala, spróbuję się zebrać :-)
 • @w.red
  Ale ja na ogólną konferencję :-)
 • @Mariovan
  > jak "dziennikarze" nie zadają na konferencjach oczywistych pytań to
  > jak się wqrzę to poproszę od ŁŁ legitkę press i sam się kopsnę na taką
  > pogawędkę z Donkiem i Vickiem ;-)

  Liczyłem na to, że tak właśnie się skończy/zacznie przygoda z NE TV !

  Tzn., że będziecie obecni na konferencjach prasowych największych graczy - najlepiej tych transmitowanych na żywo przez inne media - i PUBLICZNIE będziecie zadawać takie najprostsze pytania ;)
 • @Freedom
  Ja nie jestem dziennikarzem :-)

  Ale uważam, że tak powinno być.
 • @Mariovan
  Zajazd ostatnio dawał Stasia.
 • @Mariovan
  tak juz dawno powinno być...
 • @Autor
  Tekst bardzo dobry, ale mam jedną uwagę-
  odwołuje się Pan do historii Polski, i słusznie, bo w niej jest zapisane wszystko co dla Nas i następnych pokoleń jest najważniejsze.
  Historia Polski jest najcenniejszym spadkiem przekazanym Nam przez przodków. To jest skarb prawdziwy- i dlatego wiedząc o tym, nie na darmo J.Piłsudski ciągle powtarzał, że narody, które zapomą o swojej historii wyginąć muszą.
  Tak też się stanie i z Polską jeśli nadal młodzież w szkołach nie będzie uczona historii swojej Ojczyzny, gdyż nauka na własnych błędach jest tylko powtarzaniem starych błędów

  Pozdrawiam.
 • @Mariovan
  "POMOC DLA STREFY EURO"?
  Jeszcze mogą przesunąć wiek emerytalny od 80 lat.
 • @Mariovan
  Bardzo dobry pomysł z tą legitką press, czas by ktoś przytomny zaczął zadawać D... i V... proste pytania.
 • Autor
  Są przy władzy, więc pewnie to zrobią. Kasa przepadnie ale problem EU odsunie się w czasie o ileś miesięcy.
  To chyba ich jedyny pomysł na przyszłość.

  Pozdrawiam
 • Jak tak czytam, dowiaduję się, potem analizuję, przetrawiam...
  Do jakiej granicy jeszcze mogą upaść ludzie reprezentujący NARÓD by kleić, kamuflować ''czarne dziury...''

  Nie mam namyśli tylko RZĄD ...

  Chodzi mi oto ,jakby w Polsce nie było ekonomistów, analityków, ludzi potrafiących logicznie, bez żadnych uprzedzeń politycznych potrafiących spokojnie rozumnie przedstawić swoje poglądy, swoje racje ...

  Do tv są zapraszani eksperci, którzy bezczelnie kłamią, przygotowują społeczność do zmian, do przeprowadzenia reform koniecznych, do udzielenia pożyczki ... BO MUSIMY ... Taniej będzie gdy damy POŻYCZKĘ... NIŻ MIAŁA BY SIĘ ROZPAŚĆ Unia Europejska ... Strefa EURO ...

  Do wszystkiego są już zdolni... Aby tylko ludzie to łykali jak aspirynę ...

  Ręka rękę myję ... Upadek ''zdrowego rozsądku'' jest już na pograniczu agonii ...
  ''zdrowy rozsądek'' podpowiada nie możesz wydawać pieniędzy ponad stan, gdy firma kuleje i może upaść ...

  Oni zachowują się jak ta orkiestra na Titanicu, gdy statek toną to podobno grali do końca ...

  Jak najbardziej artykuł wart na pierwszą stronę NE, przez cały dzień...
  Aby jak najwięcej Polaków się dowiedziało, na czym tak naprawdę stoimy....

  Pozdrawiam:)
 • Konkret
  I to jest to. Jasno i klarownie napisałeś o sprawie bardzo istotnej dla każdego Polaka, ale i jego dzieci, o kieszeni. W biały dzień peofile chcąnas ograbić.
  Odnosnie Stasia dodać trzeba, że był on opłacanym przez Rosję zdrajcą narodu polskiego i per analogiam można z dużym prawdopodobieństwem odnieść to do naszych dzisiejszych władców, którzy na pewno nie działają w interesie Polski i Polaków. i pewnie nie robią tego za darmo.
 • Autor
  5* :-) Pozdrawiam.
 • @Mariovan
  Współczuje. Życzę małżonce szybkiego powrotu do zdrowia.
 • @nikander
  Ta, raczej przedłużał gatunek.:)
 • @Torin
  No jeśli tak, to zuch chłopak.
 • Jest taki dowcip z dłuuuuuuuuugą brodą.
  Pasujący do sytuacji opisanej w notce:
  " My dajemy Rosjanom ziemniaki, a oni od nas za to biorą węgiel ".
  Oj to , to , to...
  A Botoksowy rżnie głupa aż miło.
 • @Mariovan
  Mario,

  mam do Ciebie pytanko:

  Czy wiesz jaka jest różnica pomiędzy Józefem Poniatowskim a Stanisławem Augustem Poniatowskim ?

  PS: Potem będzie kolejne pytanie chyba że się sam domyślisz.
 • @loktar
  Łapie, sorry po... mi się :]
 • Kwiatki z europarlamentu.
  http://www.youtube.com/watch?v=G45d9qzRefg&feature=share

  Widać nie wszystko było tak jak nas uczą w telewizji...
 • x
  http://www.youtube.com/watch?v=lPCsELJSgWk&feature=related
 • Takich pytań bez odpowiedzi jest zresztą cała masa.
  Na przykład pytanie jakie skierowałem wprost do Krzysztofa Rybińskiego (http://rybinski.nowyekran.pl/post/44067,buba-mowi-nein-nbp-uspokaja#comment_313446):
  O ile "pierdylionów" zostanie zmniejszone nasze zadłużenie, jeśli wdrożymy reformy do których on (jak i wielu ekonomistów) nawołuje?

  A jeśli chodzi o naszą bratnią pomoc, to przyznam, że bardzo mi się ona podoba. To takie badanie warunków brzegowych: co jeszcze potrafi nasze społeczeństwo łyknąć. Żadnych złudzeń :-(
 • @Mariovan
  Dobry tekścik, większość tych kwestii już zdążyłem wcześniej poruszyć w komentarzach. Mamy przed sobą kolejny AKT ZDRADY POLSKI. Zgadłem nawet dokładnie sumę pożyczki, przecież wcześniej mówiono o kilku miliardach, a ja twierdziłem że będzie 10 tak strzelając.

  Oni nam nigdy nie mówią nie tylko całej prawdy, ale nawet ćwierćprawdy. Co skrywają?

  Z innej beczki.
  KTO skutecznie ściągnie Gościa Niedzielnego do NE do działu katolickiego przynajmniej gdzie będą mieli bezpieczną enklawę? Zaznaczam że sam też spróbuję, ale nie wierzę w swoją skuteczność w tej misji. Też cenię ten katolicki tygodnik. Jest to specyficzna linia, niewątpliwie patriotyczna, trochę poprawna, trochę niepoprawna (wg kryteriów mainstreamu) dla każdego przyzwoitego Polaka.
 • @Łażący Łazarz
  "jest tak źle, że muszą pilnie wziąć 30 mld PLN z NBP ale tak, by wprost nie złamac Konstytucji. Wezmą więc przekażą 45 do MFW by wziąć 30 spowrotem. Te 15 co zostaje będzie do podziału pomiędzy kreatywnych ksiegowych z MFW a tuskich łapserdaków. Z 7 mld PLN może wrócić zwyczajnie pod stołem do grupy KAT (pamiętacie Smoleńsk? Oni teraz tak zabezpieczają się wzajemnie, że nie takie numery będą ciąć) + Rostowski + Bielecki. Każdy będzie miał na zieloną kartę i urządzenie się w USA lub Argentynie jeśli będą musieli stąd spieprzać."

  Skurczybyku masz łeb :), miałem dać podobny komentarz, bo zamyśliłem się po co taki myk. Nasze drobniaki nie są im w OGÓLE potrzebne (FED da ile chce, nawet więcej niż jest zer we wszechświecie), ale są potrzebne nierządowi PO. Uzupełnię nieco.

  Jeżeli wróci z MFW np choćby marne 10 mld zł do ratowania, dokapitalizowania banków, to "nasz" system bankowy rozmnoży to cudownie np do 100 mld zł. Za to kupią obligacje PO. Są do przodu? A że szlak trafi prawdziwe miliardy euro z rezerwy i dług nasz rośnie, zamiast maleć.. a co ich to rusza? To jest kreatywna księgowość. Nie wiem czy te buce sami to wymyślili, czy zagranica podsunęła, ale mają alibi że to nie oni...

  Zanosi się na inflację i nie wiem czy można dwucyfrówkę dalej zamieniać w 2-3-4% wg GUS. Ludzie są głupi, ale nie aż tak...

  Kocham Polskę, ale czuję obrzydzenie do TEJ III RP w nierządzie PO.
 • @Ewa Rembikowska
  Złoto nie odegra na razie żadnej roli, ale nwo może mieć dla niego rolę po wielkim kryzysie, nie dajmy się w ten kanał wpuścić! To nie merkantylizm, złoto to zwykły metal, acz dosyć rzadki. Wolę stal z żelaza.

  Pieniądzem mogą być nawet liście, przecież każdy powinien to rozumieć! Skąd się biorą fani złota, ze średniowiecza po hibernacji? Odtajali?
 • @Marek Kajdas
  Nasz stosunek do złota jest nieistotny. Istotny jest stosunek do złota tych
  od których będziemy musieli kupować paliwa i żywność !
 • @cyborg59
  Platynę się łatwiej dźwiga jak trzeba bedzie spier..ać. I ten no, uran? Ogólnie to on ciężki jest w przeliczeniu na kilo, ale na dulary, albo makaron light, może wyjść korzystnie.
  Żelastwa to się Pan natacha, p.Marku. A już spierdzielać z lokomotywą na szelkach to wogóle nieporęcznie. Zobaczą Pana z daleka i windykacja.
 • @cyborg59
  "Nasz stosunek do złota jest nieistotny. Istotny jest stosunek do złota tych
  od których będziemy musieli kupować paliwa i żywność !
  nadużycie link skomentuj"

  Całkiem mądrze.
  W dupie ich mamy i powiedzmy im to TERAZ. Jeżeli za naszą żywność, energię nie dadzą nic zacnego, to mogą sobie to złoto w dupę wsadzić wraz z błyskotkami. Szkoda że nie ma rozsądnych ludzi, szlak mnie trafia, wiem że wyjdzie na moje, ale marna moja satysfakcja.

  Towar za towar. To jest ZDROWE.
 • @Torin
  Ludzie, to nie metale są :)
  Będzie dobrze, ale w XXII wieku.
 • @Mariovan
  tak na prawdę jest dużo gorzej bo stawiam funty przeciw orzechom że to bynajmniej nie ostatnia zrzutka na ten fundusz a skoro damy kase teraz to niebędzie się łatwo uchylić od następnej działki euro jest jak narkoman potrzebuje co i róż nowej działki pamiętajmy tylko w tym roku ten fundusz był już 4-5 wzmacniany proste pytanie ile tych wzmocnień do przodu polska wytrzyma ??;))ja powiem max 3 i strumyk się wyczerpie kiedy to będzie ? pewnie około czerwca
 • @Marek Kajdas
  moge sprobowac.
 • Czy ktos zna jakies planowane daty tej sciepy ?
  I na jakiej podstawie (legalnej) rzad zamierza to zrobic?
  Slyszalam, ze zgode ma wydac NBP, nie Sejm. Prawda to?
  To jest bardzo wazne, bo trzeba szykowac akcje protestacyjne. I to akcje na skale ogolnokrajowa/miedzynarodowa.
 • @Mariovan
  Witam

  Wydaje mi się, że to jest proste i płaskie jak patelnia. I takie ludzkie.

  ONI pożyczają NASZE pieniądze. Nie swoje.

  W zamian ONI uzyskają stanowiska i OSOBISTE korzyści, czyli głównie pieniądze.

  Tak normalnie, nie mogą ich ukraść, bo podniósłby się krzyk.
  Więc wynaleźli sposób jak to kraść, by lemingi były zadowolone.

  Król Stasiu też sprzedawał Polskę za salony i śniadania w łóżku u carycy.


  ps. To też chyba miał na myśli Jarosław Kaczyński, mówiąc pod pomnikiem o graniu Polską dla prywatnych interesików.
 • @jazgdyni
  Co miał na myśli, nie był bym taki pewien może to samo co podpisując Traktat Lizboński :-) ?

  http://4wladza.nowyekran.pl/post/37163,nowy-podzial-polityczny
 • @Mariovan
  Rany, co wszyscy się tak czepiają traktatu?
  Bądźmy uczciwi.
  Chcieliśmy do Unii - chcieliśmy. Wiązało to się z pewnymi traktatami - wiązało. Czy już wszyscy podpisali (Niemcy i Czech były już gotowe) - podpisali.

  Co my mieliśmy zrobić? Nie podpisać i wyjśc z Unii? Ja bym tak chciał. Ale Kaczyńskiego by powiesili za jaja.

  Teraz jest inaczej. To Tusk i Sikorski wyciągają rączkę jak prymusy: - ja, ja!!!

  Jeden dopiero co był pewien posadki w NATO, a drugi już ma obiecanego komisarza od Andżeli (jak będzie grzeczny).
 • @Łażący Łazarz
  Inflacją myślą posłużyć się do spłacania długów i ułatwi to zaciąganie coraz większych nowych kredytów. Ciekawe jednak czy ten strumień wykreowanych bilionów dojdzie do zwykłych ludzi, bo to nie jest takie oczywiste. Cała III RP jest dowodem na jakieś odrębne od siebie obiegi pieniędzy. Co prawda co nieco może wywalczyć budżetówka, ale już emerytom cudów nie rewaloryzują co roku, zwłaszcza tym z dolnej półki poniżej powiedzmy 1500zł. To grosze co dostają, nie jest to na pewno zrównoważenie skutków inflacji cenowej, podwyżek kosztów życia.

  Ten drugi obieg pieniędzy, czyli między bankami, rządami, giełdą, OFE, inwestorami, instytucjami nwo jak MFW itd gdzieś te aktywa będzie musiał skierować, zainwestować. Moim zdaniem napompowane banki wykupią cokolwiek ma wartość, nieruchomości, ziemię, wszystko plus oczywiście złoto. Złoto to głupota, w warunkach kryzysu tylko barter ma sens.

  Nie bardzo wierzę żeby Polacy chcieli euro w uczciwym referendum. Poza tym gra może być globalna, czyli na miejsce euro i dolara wreszcie wyśniona waluta globalna emitowana np z Izraela ;) Może "talenty".

  Pożyczka dla MFW to przewrotna operacja o wielu celach, przede wszystkim posłuży do dalszego zadłużania się Polski i napompowania tego draństwa new world order. Będą jak banki rozmnażać te pieniądze, a jeżeli nawet nie, to banki to zrobią za nich. Rolowanie długów potrwa jeszcze zatem całe długie lata zanim to się wszystko wysadzi w powietrze III wojną światową, albo czymś w rodzaju puczu nwo i z ustanowieniem new world order, orwellowskiego ładu policyjnego w pełnym zakresie. Wtedy już nawet nie piśniemy, jako wariatów pozamykają nas w psychuszkach, albo inne opcje do wyboru.

  Pożyczka nawet jeżeli jest tylko na rok, to będzie rolowana i NIGDY już nie zobaczymy tych 10 mld euro, za to z chęcią pożyczą nam na 10% miesięcznie nawet 100 mld euro, to przecież jest tak chore, to taka zdrada że aż zatyka. Kreatywną księgowością będą usuwać z budżetu, zadłużenia kolejne pozycje żeby zmieścić się w 60% PKB. Ulica musi zmieść PO, bo prędzej doczekamy końca świata niż wygranej w wyborach naszej, czy choćby PiS-u. Zresztą co oni mogą zrobić? Nie będą wstanie rządzić mając przeciw sobie wszystkich, w tym zagranicę.

  Patrioci żeby rządzić będą zmuszeni ustanowić twarde rządy w rodzaju sanacji. Tyle że to samo planuje przeciw nam i obóz PO-SLD-Palikotów. Kto będzie pierwszy? Oni, bo mają wszystkie asy. My nic poza racją.
 • Też miałem skojarzenia z królem Stasiem
  Jak za króla STASI a

  czyli ZAKOCHANY PREMIER

  Pracowita matka - pszczoła,
  Urok, uśmiech - jak Anioła.
  Oczy jasne, lico gładkie:
  Nie wybrano jej przypadkiem!


  Chociaż rączką damską rządzi,
  Myli się wszak ten co sądzi,
  Że niewielki wpływ wywiera:
  Rozkochała nam premiera.

  Okręciła wokół palca
  Jak wstążeczkę... lub padalca (?).
  Krok za krokiem za nią kroczy,
  Wodzi za nią tęskne oczy.

  Kraj oddaje, do stóp ściele,
  Cmoka w rączkę, chce niewiele.
  Żeby tylko być Niej blisko,
  Gdzieś w Brukseli i to wszystko!

  Taka właśnie jest Waszmości
  Polityka tej ... miłości.

  http://blogrysunkowy.nowyekran.pl/post/42112,co-nie-zmiescilo-sie-w-pinezkach-cz-2

  Cóż, król Staś był masonem co tłumaczy wystarczająco wiele.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej