Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 2309 komentarzy

4wladza

Mariovan - Tego bloga już tu nie ma nie prowadzę go i nie zamierzam go na Nowym Ekranie kontynuować. Kontynuacja bloga jest na bardziej stonowanej i obiektywnej platformie: www.mpolska24.pl Dziękuję wszystkim dotychczasowym czytelnikom za poświęcony mi czas.

Solidarna (co?)... Polska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z ostatniej chwili: Ziobro vs Kaczyński 16(+1) : 141. Czy to już ...? Nie to próba szpagatu.

W czasie konferencji tzw. Ziobrystów ogłoszono założenie Klubu Parlamentarnego "Solidarna Polska" w formie solidarności z "wyrzuconymi" kolegami. Zbigniewem Ziobro, Jackiem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim.

Przewodniczącym klubu został Arkadiusz Mularczyk, z posłanką Wróbel, Kempą i posłem Derąna czele z grona posłów

Podpisali deklarację oprócz w/w: Woźniak, Kolba, Rębek, Jaki, Szeliga, Żaczek, Romanek, Ziobro(Jan), Siarka, Rojek, Jędrysek, Bogucki oraz jeden senator Klima.

Rzecznikiem został: Patryk Jaki.

Pozostają jednocześnie członkami PiS. Konstrukcja bliska szpagatu.

Czyli odwieczny dylemat jak zjeść ciastko i mieć ciastko.

Przyciskanie "kaczystów" do muru ciąg dalszy ... pewnie jeszcze nastąpi.

Widać rękę Kurskiego Jacka zresztą. Reakcja Kaczyńskiego i betonu będzie chyba bardzo przewidywalna.

 

Domena solidarnapolska.pl jest wystawiona na licytację (nie przeze mnie a szkoda ;) )

 

Kaczyński ulegnie? Czy to już poszły konie po betonie? A może wykupi domenę? ;)

 

Mój krótki komentarz:
Nie chcę się rozwodzić, czy to dobrze, czy źle. Natomiast kilka refleksji widząc skład osób. PiS traci dość wyraziste postaci w parlamencie (ups... nie traci przecież dalej zostają w partii ;)) Kempa, Wróbel, Dera, Szeliga, Mularczyk to dość wyraziste osoby, pozostałe osoby są mi mniej znane. Na pewno dużą stratą jest profesor Jędrysek osoba znana choćby z publikacji na Nowym Ekranie.
Umiejętne zagrywki Kurskiego, nie pozostawiają złudzeń, że rozgrywka z Ziobrystami będzie dużo bardziej skomplikowana i trudniejsza niż z PJN. Póki co tym jednym prostym strzałem "zjeść ciastko i mieć ciastko" Kurski zmusił Kaczyńskiego do twardej pacyfikacji niepokornych czyli wyrzucenia ich z partii. Cofnąć się już tego nie da. Tu już nie będzie Wersalu. Wymuszona przez Kurskiego determinacja tych 16 posłów i 1 senatora na tak wczesnym etapie rozgrywki może przyciągnąć kolejnych posłów z PiS do nich. Czyli przyciągnąć niezdecydowanych. A początek kadencji Sejmu sprzyjać może prostym decyzjom wszak na 4 lata mają zapewniony byt, a Kaczyński nic sensownego wielu z nich nie może zapewnić. Inicjatywa przeszła w ręce Ziobrystów, jednocześnie wymuszając na Kaczyńskim postawienie się w świetle zamordysty i ... zagonionego w kozi róg. Duet Ziobro, Kurski (bo chyba nikt nie ma wątpliwości kto tam gra jaką rolę) będzie dużo trudniejszym "orzechem" do zgryzienia niż PJN. To są politycy wagi ciężkiej w przeciwieństwie do polityków PJN. Nie miejcie Państwo złudzeń.
Trzeba sobie jednak zdać sprawę z jednej rzeczy, że jakby na to nie patrzeć, będzie to walka o ten sam elektorat. Nie bardzo widzę, by środowisko "ziobrystów" było w stanie przyciągnąć elektorat inny niż dotychczasowy PiS-u. A zapewniają to ... twarze ich liderów. Ziobro i Kurski to wszak Kaczyński wersja 2.0.

KOMENTARZE

 • Jajko
  Było sobie raz jajko mądrzejsze od kury.
  Kura wyłazi ze skóry,
  Prosi, błada, namawia: "Bądź głupsze!"
  Lecz co można poradzić, kiedy ktoś się uprze?

  Kura martwi się bardzo i nad jajkiem gdacze,
  A ono powiada, że jest kacze.

  Kura prosi serdecznie i szczerze:
  "Nie trzęś się, bo będziesz nieświeże."
  A ono właśnie się trzęsie
  I mówi, że jest gęsie.

  Kura do niego zwraca się z nauką,
  Że jajka łatwo się tłuką,
  A ono powiada, że to bajka,
  Bo w wapnie trzyma się jajka.

  Kura czule namawia: "Chodź, to cię wysiedzę."
  A ono ucieka za miedzę,
  Kładzie się na grządkę pustą
  I oświadcza, że będzie kapustą.

  Kura powiada: "Nie chodź na ulicę,
  Bo zrobią z ciebie jajecznicę."
  A jajko na to najbezczelniej:
  "Na ulicy nie ma patelni."

  Kura mówi: "Ostrożnie! To gorąca woda!"
  A jajko na to: "Zimna woda! Szkoda!"
  Wskoczyłu do ukropu z miną bardzo hardą
  I ugotowało się na twardo.
 • @
  Jeżeli to pomysł Jarka to mogę powiedzieć ma jaja, jeżeli nie...
 • @Sek
  Jest Pan niepoprawnym optymistą :))))
 • Ciekawy rozwój sytuacji
  Jednak przygotowana starannie operacja, ALE CZYJA? Kurskiego? Ok, ale Kurskiego na zlecenie czyje? Boga?

  I z PJN to się oni połączą, tzn przyjmą ich do nowej partii. To się wydaje nieuniknione i budzi moje OBRZYDZENIE. Do ziobrystów mam znacznie więcej sympatii, niż do pjonków.

  Nie wierzę w ich solidarną Polskę, to jest tylko pijar. Syci głodnych nie zrozumieją, ale chcą ich głosów. Przeliczą się.
 • Zwracam uwagę,
  że nazwisko posłanki to Kempa a nie Kępa.
 • Ciekawie :)
  Jeżeli w krótkim czasie zwiększą liczebność klubu, jeżeli JK ich wyrzuci, to może być ciekawie...

  A jeszcze nie tak znowu dawno gaworzyłem sobie z Migalskim :))

  http://migal.salon24.pl/216037,o-tym-dlaczego-wczoraj-klaskalbym-w-sejmie#comment_3061628

  http://migal.salon24.pl/216037,o-tym-dlaczego-wczoraj-klaskalbym-w-sejmie#comment_3061670

  http://migal.salon24.pl/216037,o-tym-dlaczego-wczoraj-klaskalbym-w-sejmie#comment_3061757
 • @Marek Kajdas
  http://slepamanka.nowyekran.pl/post/36670,upadek-ziobry-widziane-z-usa
  To jest ciekawa hipoteza.
  Nawet pewne symptomy można by odczytać w tym co opisywał Szeremietiew i różnych ruchach robaczkowych.
 • @Okowita
  sorka pisałem w czasie konferencji na żywo :))
 • @Mariovan
  Odnośnie notki Ślepej Mańki...
  Można też porównać listę "ziobrystów" z ostatnimi głosowaniami w ubiegłej kadencji, jak choćby "w sprawie dostępu do informacji publicznej "., która przeszła być może "dzięki " nieobecności "jądra PiS

  http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/InfoForPPIDec?OpenAgent&37491&PiS&Nieobecny
 • 4 lata
  to szmat czasu.
  Ziobryści będą się radykalizować (poparcie RM coś znaczy przecież), natomiast kaczyści łagodzić oblicze i zajmować się problemami społecznymi i gospodarczymi - nabór fachowców z różnych dziedzin by o tym świadczył.
  Więc i elektoraty mogą się w obu przypadkach powiększyć (czy ktoś robił badania, ilu byłych zwolenników LPR nie poszło na wybory?)
  Jedyną przeszkodą w poszerzaniu PiS(kaczystów) jest osoba prezesa.
  Może przesiądzie się na tylne siedzenie?
 • @WojtekCy.
  Dobry trop. Ale to trzeba by było sprawdzić. w myśl zasady po owocach ich poznacie
 • Po co ?
  Czy w niedlugim czasie czekaja nas przyspieszone wybory? Czy ma byc powtorzona na wieksza skale zagrywka podobna do tej z przekazaniem wyborcow Mikkego Palikotowi ? Czy ktos w ogole zna poglady Ziobry i Kurskiego ? Lubia dobrze zjesc i wypic na nasz koszt i nic nie robic, ale , czy interesuje ich cos wiecej ?
  W Gdansku , w miescie Kurskiego , PIS praktycznie nie istnieje . Faktycznie, jak chce Ziobro , jest "otwarty" na srodowisko rzadzace. Jeszcze mala ciekawostka dla osob nie mieszkajacych w trojmiescie . Kilka miesiecy temu Jacek Kurski zamieszkal z rodzina na stale w Brukseli . Ciekawe , prawda ?
 • Autor
  Patryk Jaki jutro będzie zaprzysiężony po raz pierwszy na posła RP. Był zatrzymany przez policję podczas Marszu Pamięci w Opolu w 17 miesięcznicę Smoleńska (http://mirek.nowyekran.pl/post/26420,atak-policjantow-w-cywilu-na-uczestnika-marszu-pamieci-z-pis-w-opolu) i od dołka uratował go m.in. Andrzej Melak (brat śp. Stefana Melaka), a teraz robi woltę. M.in i on wszedł do Sejmu dzięki startowi z list PiS, i teraz powinni się honorowo zrzec mandatu.
 • @Mirek
  Ktos kto zapracował na swoje wybory wszedł do Sejmu ma sie zrzec mandatu? Jakas w tym logika jest?
 • @superfajny, Mirek
  Mnie obie strony ani ziębią ani grzeją po prostu określam sytuację. Rzekłbym, że raczej mnie sytuacja lekko bawi i wzbudza moje zainteresowanie, jakie jeszcze numery wywinie Kurski, a ma całkiem bogaty ich arsenał.
  A co do mojego zdania na temat ew. ziobrystów to moja poprzednia notka chyba je oddaje.
  http://4wladza.nowyekran.pl/post/36528,romantycy-czy-geszefciarze
 • @Mariovan
  Mieszkam w Gdansku .Stad wiem , ze Kurski nie ma zadnych numerow. Jest mocno przereklamowany . Jezeli Ziobro zarzuca Kaczynskiemu 6 porazek. To w przypadku Kurskiego i Gdanska tych porazek bylo juz 12, albo 13 od czasow ROP-u.
  Generalnie ludzie "rozsadni" maja pretensje do Kaczynskiego o to , ze nie zrobil w ciagu 2 lat z Polski takiego kraju , jak Szwajcaria . Niezaleznego , bogatego , dobrze rzadzonego itd.
  Gdy zyjemy troche dluzej to zauwazamy , ze wiekszosc rzeczy zmienia sie malymi krokami . Rzadko kiedy cos dzieje sie za jednym zamachem. Druga rzecza ,ktora przychodzi z wiekiem to docenianie zmian na lepsze nawet w kilku sprawach . Nasze zycie jest wtedy latwiejsze . Odradzam myslenie - wszystko , albo nic
 • @superfajny
  Ja mam mu zupełnie co innego do zarzucenia, ale teraz muszę iść spać jutro rano muszę wstać.
 • @Mariovan
  wątpie by ta grupa dużo jeszcze urosła moim zdaniem dobiją max.25-27 i jeśli sondaże zaczną lecieć to część się wykruszy i wruci do PIS lub przejdzie na frukta do PO finalnie zostanie się tam z 10 osób
 • @radosław
  owszem gdyby miał śladowe choćby poczucie przyzwoitośći o honorze nie wspominając to kolejny raz gdy wypinają się do wyborców i robią ich w trąbe
 • @Marek Kajdas
  Myślę, ze nie tylko pjonki w to wejdą. Kto wie czy nie pojawi się w "Solidarnej Polsce" kilku chłoców i dziwaczyn od Jurka, moze z nowej prawicy. Kto wie moze i inni. Kto wie.

  Ale jest jedno ale. Muszą zagrać ostro i jeszcze ostrzej skręcić w prawo. A kim "chłopcy i dziewczyny od Ziobry i Kurskiego są pokaze ich popularność w merdiach. Im bardziej popularni, tym mniej wiarygodni.
 • @Marek Kajdas
  "Jednak przygotowana starannie operacja, ALE CZYJA? Kurskiego? Ok, ale Kurskiego na zlecenie czyje? Boga?"

  Na zlecenie hormonów 40-latka i wygórowanych ambicji.
 • @Muni
  Taaaa... a świstak new world order zawija sreberka.

  Moim zdaniem to jest atak.... w NAS. Atak wyprzedzający w wyjątkowo niezdarną, biedną, amatorską opozycję różnych nurtów niepisowskich. Rozproszone dzieci niezdolne do zorganizowania komitetu wyborczego który by zebrał NAWET podpisy!

  Ziobro ma część tej sceny zebrać, spacyfikować na układną dla systemu żeby było TAK SAMO JAK BYŁO. Czy to operacja Kaczyńskiego, czy innych mocodawców spoza PiS, a kręcących BRAĆMI KURSKIMI... cóż.

  Głowię się co robić, zapewne warto się podczepić do komitetu wyborczego ziobrystów armii, ale dalej grać SWOJE. Oni są systemem, nie ugryzą finansjery itd. Będą bronić życia poczętego, albo i nie. Skupią się na pierdołach, pijarze, demagogii socjalnej.

  Siła zbawiająca Naród? Raczej biegunowa odpowiedź na Palikota. My jesteśmy kluczem, może teraz PiS główny będzie bardziej skory do współpracy. Może. Nie mają już wyjścia, będzie im się im kurczył elektorat.

  Ziobryści będą niczym czarna dziura wsysająca wszystkich do swojego frontu. My będziemy mieć wybór :)
 • Solidarna-polska.pl
  Domena w tytule też na sprzedaż.
 • @ALEF STERN
  Alefie jesteś niezawodny, jak zawsze z głębokim morałem i skrytym sensem. Pzdr ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej