Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 2309 komentarzy

4wladza

Mariovan - Tego bloga już tu nie ma nie prowadzę go i nie zamierzam go na Nowym Ekranie kontynuować. Kontynuacja bloga jest na bardziej stonowanej i obiektywnej platformie: www.mpolska24.pl Dziękuję wszystkim dotychczasowym czytelnikom za poświęcony mi czas.

Romantycy czy Geszefciarze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Gorączka Partii Republikańskiej", jak "Gorączka sobotniej nocy". Zaraz, zaraz czy to nie osławiona "trzecia droga" NE?! Nie to "Sen nocy letniej".

Myślałem, że będę miał spokojną sobotnią noc ale nie... musiało parę osób taki piękny plan ... .

No właśnie. Tak już na sam koniec przed snem, chciałem rzucić okiem na moją polemikę z Seawolfem na S24 (tak moi drodzy jeszcze mnie nie zbanował jak jego idol Ścios - brewki w górę i zdziwko, sam się zdziwiłem) pod jego dzisiejszym wpisem. A tu wchodząc na stronę główną SS24 co ja widzę. Prawdziwą gorączkę i wysyp tekstów o tematyce ... REPUBLIKAŃSKIEJ. PARTII REPUBLIKAŃSKIEJ. Się narobiło.

Igor Janke wali po oczach:

Jak zbudować polską partię republikańską?

Marek Migalski:

O budowaniu partii republikanskiej

Szczurbiurowy: 

Instrukcja budowy partii republikańskiej - Igorowi w odpowiedzi

Myślę sobie. Co się do jasnej niepogody stało. Janke chce budować trzecią drogę? Normalnie szok. Jednak szybciorem przyszło otrzeźwienie. Igor Janke jest po prostu biznesmanem i celebrytą dziennikarskim, który w obliczu załamania się projektu politycznego o nazwie PiS, a który stanowi jedno z głównych paliw jego produktu, puszcza oko do potencjalnie "nowych"-starych środowisk wyrzuconych poza nawias PiS. Jak już ma u siebie np. Migala i go hołubi to nic nie stoi na przeszkodzie by przytulić biednych Ziobrystów i podrzucić drewienek do pieca a nóż zaciukani PJN nowcy przez Ziobrystów przytulą się do siebie i powstanie NOWA (?!) Siła Polityczna Partia Republikańska(?) tak, tak paskudnie się kojarzy z ... Nowym Ekranem i Łazarzem niegodnym synem S24. Rzekłbym ojcobójcą, ale jeszcze nie spełnionym, jeszcze póki co ... Na ile te intencje IJ są szczere? Szczerze,- biznes jest biznes. Może to i dobrze, może źle pożyjemy zobaczymy.

Tylko co z betonem z PiS np. Seawolfem, Ściosem itd... Moi drodzy Partia Republikańska toż to jawna zdrada, WSI, SB-cy, poszukajmy niejasnych interesów tego Jankesa, powiązań. Zaraz, zaraz ale do kogo się teraz przytulić? Do Gazety Polskiej? Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ.

A co do pozostałych to wielu może i uwierzy w to co będą mówić. Podobnie jak i wielu uwierzyło w to co mówi Don Corleone w trakcie filmu "Ojciec Chrzestny", że ten cały zamach na niego, ranienie to tego nie można brać osobiście, to są interesy. I wielu będzie myślało, że Ci politycy tacy jak Ziobro czy Kurski wiele lat wyhodowani na piersi Jarosława Kaczyńskiego uwierzą, że oni nie wyssali podobnych metod z jego piersi? Wierzycie w to? NAPRAWDĘ?! Wierzycie, że w polityce dziś Migalski przytuli do piersi Ziobrę, że w polityce się zapomina? To przypomnę Wam ostatnie sekwencje z filmu "Ojciec Chrzestny". Gdzie syn Don Corleone, Michel Corleone reguluje wszystkie sprawy za pomocą spluwy, noża, garoty i na koniec okazuje się, że wszystko jest sprawą osobistą. Czy mając doświadczenia zdrad i braku zaufania można zbudować coś trwałego? Nie. Wszystko jest sprawą osobistą również w polityce tym bardziej polskiej, bo jakże mafijnej i jakże celnie opisanej w "Rzeczach Wspólnych" przez Bartka Radziejowskiego(część 1 i część 2.)

Przeczytajcie tekst Szeremietiewa, czy mając takiego guru od takiego się ucząc można się nauczyć, zaufania, współpracy, szacunku i wzniesienia się ponad własne ambicje w imię wspólnego celu, którym nie jest tylko zdobycie władzy? A jaki wspólny cel jest np. Ziobry, Kurskiego, Migalskiego, Poncyliusza, Kaczyńskiego czy innych "starych" zgranych kart? Poza władzą? KORONĄ? Król może być tylko jeden. A wspólnota celu i marzeń to opium dla mas. Widzieliście kiedykolwiek spójny, jasny i konsekwentnie realizowany plan dla naszego kraju, choćby na miarę tego co zawarliśmy w programie i studium wykonalności Ruchu Wolność i Godność?

Nie tak buduje się partię republikańską, buduje się ją na wzajemnym zaufaniu, wzajemnym szacunku i na wspólnocie celu i idei, z poszanowaniem odrębności i własnego zdania. Szczurbiurowy podał bardzo ciekawe technikalia jak i bardzo trafną diagnozę, które i tak będą zbyt trudne do zrozumienia dla teoretycznie najbardziej zainteresowanych, ponadto jeszcze jest jeden problem, kto z nich nadaje się na takiego lidera. Ja nie widzę.

Chyba z powodu mojego drugiego imienia. Tomasz, taki już niewierny jestem, małej wiary. Nie wierzę już chyba w to, że "starzy" politycy(starzy stażem) będą w stanie zmienić swoje nawyki, przyzwyczajenia i sposób myślenia by zbudować coś co będzie elastyczne i czasami, samemu odejść na boczny tor w imię zwycięstwa idei. Każdy z nich ryczy jak lew, podczas gdy trzeba być i działać jak stado wilków. Matkę oszukasz, państwo oszukasz, wyborców oszukasz, ale natury nie oszukasz. Dla nich już za późno na zmiany.

Młodzi nieskażeni przez starych są inni. Rozejrzyjcie się Państwo wokół siebie i porozmawiajcie z młodymi, naprawdę warto. Potrafią jak to się mówi "olać" drobiazgi i stanąć wspólnie by coś osiągnąć, a kwestie różnic załatwi się później.

Tiaaa to by było na tyle takiej drobnej refleksji.

Tak pewnie parę osób może się zastanawiać:

Co to wszystko ma wspólnego z filmami z leadu artykułu. A szczerze powiedziawszy to niewiele, tak mi jakoś te tytuły do skojarzeń podpasowały.

 

PS. 1.  Tej notki to nie będę nawet próbował publikować na S24 jeszcze mnie wywalą, jakoś ostatnio tak hurtem to leci. A ja chcę pisać i na S24, a co. Jeszcze może i mnie przytulą. :)) Ja chcę do mamusiiiiiiiiiiiiiiiiii.

PS. 2. Tak mi się przypomniało, nawiązywanie do modelu partii republikańskiej z USA, to nie jest najszczęśliwszy pomysł :)) Republikanie w Stanach wiedzą, która ręka ich karmii i nie pogryzą ręki bankokracji, która nas wszystkich uciska.

KOMENTARZE

 • @autor - niby nieistotne, a jednak
  Powinno być "Stare lwy" i "młode wilki"
 • @Autor
  Partię Ziobro ze swoich zwolenników w PiS pewnie zbuduje. Nie wychodzili przecież z PiS na zasadzie wyjdziemy a potem się zobaczy. Muszą mieć plan. Co do reszty prawicy, to jak dojdzie do współpracy, koalicji w wyborach, to wystarczy.

  Żeby była partia republikańska to musi być republika a nie terytoria plemienne w kondominium zarządzanym przez mafie.
 • @Łażący Łazarz
  "A jak tam kolega Seawolf? Trzasnął drzwiami i wyzwał Jankego od agentów za tekst o 3-ej sile?"

  Może byś o tym napisał jak nie pojąłeś mądrości etapu. A może bardziej chodzi o to nie "co", ale "kto"?
 • Nie chcem, ale muszem
  w takim razie przeczytać, co ten Janke wysmażył.
  No i komentarze - tam musi być ale jatka!(tak się spodziewam...)
  :)))
 • @Łażący Łazarz
  http://migal.salon24.pl/360880,o-budowaniu-partii-republikanskiej

  Skurczybyki z PJN chcą się wkręcić w nową konstrukcję mniej więcej o jaką nam chodzi przynajmniej w sensie jednego komitetu wyborczego. A kysz, wolę już korwinowców od PJN.

  Oni chcą zbudować kolejną systemową partię, nie można pozwolić ZNOWU na to samo, acz niby inaczej. Migal dobrze kombinuje, wie że PJN samo jest skończone, połączenie z ziobrystami byłoby zaś kabaretem, więc podpatrują nasze pomysły i pieprzą o republikańskiej dużej partii, gdzie dla takich jak ja nie będzie miejsca, bo jesteśmy zbyt niepoprawni, za bardzo antysystemowi. Wolność owszem, ale w ramach systemu nwo. Nic więcej. Taki jest Janke i niestety większość tzw prawicy, republikanów toże. Może to ogłosi w TOK FM? Nie pracuje już tam, ale przecież zapraszają go media systemowe, nie jest wyklęty.

  Janke jako człowiek new world order co może zbudować? Koszernych konserwatystów wraz z posiłkami z PO? Jaja normalne masońskie.

  Moje wizje są inne, ale cóż zrobić. Więksi gracze ustawiają grę. Polacy jednak nie nabiorą się na taki byt, to pewne. Będą dalej głosować na PiS choćby zostało ich tylu ilu jest w zarządach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej