Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 2309 komentarzy

4wladza

Mariovan - Tego bloga już tu nie ma nie prowadzę go i nie zamierzam go na Nowym Ekranie kontynuować. Kontynuacja bloga jest na bardziej stonowanej i obiektywnej platformie: www.mpolska24.pl Dziękuję wszystkim dotychczasowym czytelnikom za poświęcony mi czas.

Młodzież robiona w trąbę po raz kolejny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy tylko młodzież? Nie moi drodzy My wszyscy. Czy jesteśmy robieni w trąbę, od lat w prymitywny stalinowski sposób? "Nie ważne kto jak głosuje ważne kto liczy głosy"? Kto znowu robi w konia młodzież już raz "zrobioną" przez PO?

Na trop "odrobinę" szokujących wniosków dotyczących PKW i ogólnie procesu wyborczego i politycznego w Polsce doprowadziła mnie praca nad "programem" i działalnością tworu o nazwie Ruch Palikota. Ale po kolei.

Jakiś czas temu jeszcze jak Palikot "raczkował" wysłałem do wszystkich większych partii politycznych maila z prośbą o program gospodarczy i wyliczenia dotyczące tego programu - studium wykonalności czyli wyliczenia czy propozycje się bilansują. Z żadnej partii nie dostałem odpowiedzi, po prostu tego nie mają, ale im bliżej wyborów rozpoczął się wysyp "programów" partii i zacząłem się im przyglądać. Wpadł mi w ręce program Ruchu Palikota, który jest idiotycznym zbitkiem hasełek, nie podpartych żadnymi wyliczeniami i żadnymi sensownymi argumentami one się po prostu nie składają logicznie. Ale o tym będzie osobny wpis, tak więc zostawmy to.

Im bardziej jest nadmuchiwany balon o nazwie Palikot tym bardziej przyglądam się temu co robi i jak robi i co najważniejsze KTO robi mu dobrze. O tym, że to pomysł PO napisano już wiele tekstów, że to twór służb też, tak więc i to ... zostawmy. Ja chciałbym się skupić na tym jak to się stało, że nadmuchano tak balon Palikota w jaki sposób. Jakich użyto narzędzi, kto to zrobił i w jaki sposób? Jak to się stało, że można dmuchać balonik Palikota? Jakie okoliczności temu sprzyjają? Spróbujmy przeanalizować fakty ich konsekwencje. Każde wydarzenie jak w "efekcie motyla" powoduje zmiany na "wielką" skalę. W przypadku TEJ KAMPANII ZMIAN JEST ZBYT DUŻO I ZBYT DUŻO KORELACJI, trudno wierzyć w przypadki. Popatrzmy na kilka wydarzeń z tej kampanii i z czym one się wiążą.

Krok 1. Powstaje Ruch Palikota. Wydawca konserwatywnego prokościelnego "Ozon" zostaje z dnia na dzień skrajnym lewakiem. Z wpisanymi na sztandary nośnymi lewacko populistyczno liberalnymi hasełkami. Doprawdy paradne połączenie.

Krok 2. 4 sierpnia 2011 Prezydent RPogłaszatermin wyborów na 9 października.

Krok 3. 5 sierpnia 2011 tuż po ogłoszeniu daty wyborów (waham się co napisać) nagle schodzi z tego padołu... Andrzej Lepper.

Krok 4. Rozpoczyna się okres rejestracji komitetów wyborczych. PKW będąc ponad prawem odstrzeliwuje całą masę małych komitetów wyborczych między innymi KWW OLW Nowego Ekranu z późniejszymi konsekwencjami tegoż kroku dotyczącymi Nowego Ekranu i dalszych perturbacji wyborczych.

Krok 5. Po zarejestrowaniu komitetów rozpoczyna się proces zbierania list z poparciem w okręgach wyborczych.

W tym miejscu drobna dygresja w tej sekwencji zdarzeń. Pojawia się w tej całej układance przysłowiowa skórka od banana na której ten cały proces mało się nie wyłożył czyli rzeczony wyżej Komitet NE i jego skarga na orzeczenie PKW orazwyrok Sądu Najwyższego. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż od tego momentu sporo osób tak naprawdę zaczyna się przyglądać prawu wyborczemu, działaniu PKW i procesowi zatwierdzania list poparcia. Bo to że PKW złamała prawo to jest jak 2x2=4. Dodatkowo w toku mojego wywodu ma gigantyczne znaczenie pewne zdarzenie opisane przez Pawła Pietkuna(Paweł jakbyś mógł mi podesłać linka to go dokleję) o okólniku wydanym przez PKW dla OKW w sprawie sprawdzania list poparcia KWW OLW Nowego Ekranu, który nakazywał OKW jedynie sprawdzenie ILOŚCI PODPISÓW na listach KWW OLW Nowego Ekranu, bez weryfikacji prawdziwości danych osób podpisanych na tych listach. Czyli NE mógł złożyć listy wypełnione na kolanie przez 1 osobę i ... zostałby zarejestrowany w ... całym kraju. Musiałem zrobić tą dygresję gdyż ma to wielkie znaczenie dla pewnych wniosków zawartych na końcu tej notki, ale idźmy dalej.

Krok 6. Dochodzimy do rejestracji list poparcia w okręgach i tu następuje sekwencja zdumiewających zdarzeń.
- Nie zostaje zarejestrowany Komitet Janusza Korwin Mikkego.
- Przy moim niebotycznym zdziwieniu nie zostaje też zarejestrowany połączony Komitet Marka Jurka i UPR niekorwinowskiego.
- utrącono wielu kandydatów do senatu koalicji Prezydentów miast w tym między innymi Marka Króla i Annę Kalatę (Samoobrona?!)
Dlaczego? Z jakiej przyczyny PKW robi to co robi i naraża się maksymalnie na zarzuty, by uwalić te komitety, oba nie zostały zarejestrowane w okręgu Warszawskim gdzie ... głosuje POLONIA w większości młodzi ludzie(!!!). Działanie PKW jest tym dziwniejsze iż wcześniej pojawia się rzeczony wyżej okólnik dotyczący braku weryfikacji podpisów na listach NE?! Więc można nie cedzić list jak bułkę przez bibułkę? Można. Dlaczego zrobiono to w stosunku do wspomnianych dwu komitetów? W kontekście następujących po sobie od tygodni magla medialnego w rodzaju: Młodzi głosują na Palikota, Idol Młodzieży czy tego typu tekstów jak z Gazety Wyborczej "Palikot triumfuje w szkołach)(osoby odpowiadające za PR Palikota mają swoje korzenie w GW), nastepuje wykreowanie mody i bycia cool. Młodzież, która zawsze głosowała na Korwina czy UPR nagle z dnia na dzień została pozbawiona swoich reprezentantów, między innymi w najliczniejszym okręgu warszawskim. Nagle z dnia na dzień musi się rozejrzeć za kimś nowym nie pochodzącym z "układu", by spełnić swój "obywatelski" obowiązek. Śmiem twierdzić, że gdyby UPR niekorwinowskie nie połączyło się z Markiem Jurkiem to Marek Jurek by zarejestrował listy w całym kraju. W całej tej układance chodzi o ... młodzież. Jeszcze przy błędach wizerunkowych JKM-a uwiarygadniającego Palikota poprzez debaty, w których Palikot się nie spierał z Korwinem, ale wręcz spijał mu z dziubka słowa. JKM nawet się nie zorientował, że dostał z pomocą tych debat od Palikota pocałunek śmierci, a zrażona do PO, zraniona, wściekła, zglanowana bezrobociem i brakiem perspektyw, MŁODZIEŻ stała się PO raz kolejny łatwym łupem dla manipulatorów. Manipulatorów, którzy nie wahają się naruszyć fundamentów demokracji - wolnych i praworządnych wyborów, by utrzymać się u władzy. Obserwowali Państwo marsze wyzwolenia konopii? Nie od wczoraj libertyńskie skrzydło dawnego UPR popierało tą inicjatywę, co zrobił Palikot, od dłuższego czasu kreuje się na libertyna. Co zrobią zwolennicy Korwina czy UPR z braku laku lepszy ... kit? Stare powiedzenie "Qui bono"?! Kto zyskał ten to uczynił? Kto zyskał? Kto to uczynił?

Krok 7. Palikot apeluje do wyborców Samoobrony o głosowanie na jego ugrupowanie. Pamiętajmy Samoobrona z powodu śmierci Leppera jest zatomizowana i zupełnie w tej chwili rozbita.

Krok 8. 21.09.2011 Gowin dostaje rolę "pożytecznego idioty" (ciekaw jestem, czy "przypadkiem" w czasie rozmowy przed wywiadem ktoś w luźnej rozmowie mu tego nie podsunął, mógłby sobie przypomnieć) i chyba jako pierwszy porównuje publicznie Ruch Palikota z Samoobroną, a jakże w kierowanym przez Lisa tygodniku "Wrost" należącym do grupy medialnej Point Group, która ... podobno odpowiada za PR Ruchu Palikota, jak to opisał w swojej notce Demaskator. Sprawa zostaje sprawnie powielona w wielu mediach i młotkowana od wielu dni.Ba powiem więcej pożyteczni idioci z obozu PiS również się walnie do tego i radośnie przyczyniają bez zrozumienia do czego to wszystko zmierza. Po przejęciu młodzieży Korwinistów i UPR warto sięgnąć po Samoobronę rozbią śmiercią Leppera?

Krok 9. W dalszym ciągu uwiarygadnia się się Ruch Palikota poprzez sondaże, artykuły pisane pod młodzież, celebrytów, którzy nieśmiało pojawiają się w tle Palikota. Ostatnio na konferencji Palikota na planszy w tle dostrzegłem ze zdziwieniem wypowiedź Wojewódzkiego odnoszący się do jakiejś sprawy i podpisany jego nazwiskiem Wojewódzki. Jakoś nie dostrzegłem odżegnania się Wojewódzkiego od wykorzystywania jego wizerunku w kampanii wyborczej przez Palikota. Pomopowania młodzieży ciąg dalszy? Mam nieodparte uczucie deja vu z kampanii PO 4 lata temu. Panie Wojewódzki to PO już jest be? Ot odwieczny dylemat jak zjeść ciastko i mieć ciastko? Jak poprzeć Palikota nie robiąc kuku PO? Vide Wojewódzki 2 października we Wprost. Warto zauważyć, które media wspierają Palikota czynnie: Kandydat Ruchu Palikota był na szkoleniu w TVN, czy wspomnianych tekstów z GW.

Krok  10. 3 października 2011 Janusz Maksymiuk(Brutus Leppera?) ogłasza że Samoobrona w wyborachpoprze Ruch Palikota (całość tutaj). "Dla mnie Palikot idealnie wpasowuje się w nasz program". Paradne Lepper katolik, a jego przydupas zostaje zwolennikiem lewackiego antyklerykała?! Nie szkodzi, że Maksymiuk to tylko odłam Samoobrony, komunikat jest jasny. Kim jest Janusz Maksymiuk? Kim był przy Andrzeju Lepperze? Czy śmierć Leppera to przypadek z którego tylko skorzystano, czy ... ?

Krok 11. no właśnie do wyborów jeszcze kilka dni... Pożyjemy zobaczymy, tak to się robi w POlandii.

Póki co nakreśliłem mniej więcej kalendarz zdarzeń. Ale komentarz i esencja tej notki dotyczy pra źródła tego procesu. Prawa wyborczego i PKW. Ta korelacja dziwnych zdarzeń zaprowadziła mnie do Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie w ramach działań i pytań zatroskanego wyborcy i blogera.

Jako informatyka będącego w związku małżeńskim ze statystykiem(kobietą ;) ) coś mnie tknęło i pomyślałem sobie o jednej rzeczy w kontekście odrzucenia list poparcia dla Korwinistów np. w Warszawie. Statystyka to nauka oparta o liczby. Im większe liczby tym błąd statystyczny powinien być mniejszy, sondaże są robione w oparciu o ok. 1000 osób, a tu OKW ma do przebadania próbę 5000 osób (więcej ale o tym zaraz). Czyli próba losowa jest dość pokaźnych rozmiarów. Idąc tym tokiem rozumowania postanowiłem się dowiedzieć jaki jest procent odrzuconych podpisów na listach różnych partii!!! I chciałem porównać te wyniki z odrzuceniami na listach Korwina. Procentowo wyniki powinny być ZBLIŻONE!!! W tym celu zadzwoniłem do PKW czy mogą mi udostępnić takie dane statystyczne. Tu doznałem pierwszego uniesienia brwi ze zdziwienia, później mi się podnosiły tylko jeszcze wyżej dziś chyba mam je na czubku głowy. PKW nie posiada takich danych! PKW nie weryfikuje sprawdzenia list dokonanych w OKW, jedynie w przypadku protestu komitetu prosi o przesłanie list poparcia tego komitetu. A co jak komitet nie składa protestu, bo go zarejestrowano, ktoś sprawdza czy OKW nie popełniła błędu?

Jestem dość upierdliwy czasami, udało mi się dowiedzieć, że takie dane może mieć jedynie OKW. Miałem zadzwonić do wszystkich OKW?! Pomyślałem sobie, że to by była przesada więc tydzień temu zadzwoniłem do OKW Warszawa. Miły Pan, a później Pani z biura powiedzieli mi, że oni nie mają jednak niestety takich danych, jedynie OKW ale oni się zbierają tylko raz na tydzień właśnie było zebrania, kolejne spotkanie będzie we wtorek 4 października. Odczekałem tydzień i dzwonię do OKW Warszawa w dniu wczorajszym. No Komisji nie ma ale ... jest sekretarz. Ufff,  to jestem w domu jak jest sekretarz komisji to jest super będą protokoły i dowiem się liczb. Ja umysł ścisły jestem. Rozmawiałem z Panią Lubaczewską, która przedstawiła się jako sekretarz OKW Warszawa. Podaję link, żebyście nie szukali jak ktoś będzie chciał potwierdzić informacje, które uzyskałem, każdy może to sprawdzić w swoim okręgu.
Otóż moi drodzy procedura weryfikacji podpisów na listach jest następująca: OKW dostaje listy i ... liczy arkusze. Nie zlicza ilości podpisów jedynie arkusze, a następnie poddaje je weryfikacji. Pani nie była w stanie mi wytłumaczyć na podstawie jakich wytycznych procedur odbywa się weryfikacja przy czym raz nazywała to weryfikacją raz przeliczaniem podpisów na listach poparcia kandydatów do np. sejmu. OKW liczy(weryfikuje) te podpisy i uwaga, jeżeli komitet złożył np. 3000 na 5 tys. wymaganych to oczywiście odrzuca wniosek o rejestrację w tym okręgu. Jeżeli komitet złożył 20 tys. podpisów to Komisja nie weryfikuje(liczy - sam nie mogę się zdecydować) ich wszystkich tylko dolicza (weryfikuje) do 5000 potrzebnych i resztę zamyka w szafie. Stąd Pani próbowała mi wytłumaczyć, że OKW na podstawie takiej procedury podejmuje decyzję o rejestracji Komitetu lub braku tej rejestracji. Mówię Pani Lubaczewskiej w porządku, ale chyba Państwo mają protokoły z tego liczenia(weryfikacji) list tzn. w którym Państwo stwierdzają przeliczono np. 7345 podpisów z 23456 złożonych przez komitet x i z racji zatwierdzenia 5000 podpisów zaprzestano liczenia. A Pani Sekretarz mi na to. NIE. Protokół stwierdza jedynie czy Komitet uzyskał wymaganą liczbę podpisów czy nie. Dopytuję się dalej, to w takim razie, kto kontroluje Państwa pracę. Nikt pada odpowiedź. Jedynie w przypadku protestu wyborczego OKW jest zobowiązana do przesłania list do PKW. No cóż drąże dalej temat, a jakbym chciał sprawdzić czy Państwo dobrze policzyli te podpisy pod listami poparcia to co ... Ja mogę nawet przyjść do OKW i samemu to przeliczyć. O nie proszę Pana. Tam są dane osobowe. Więc nie wytrzymałem i wypaliłem z wątpliwością która mnie naszała:
A co w przypadku kiedy ja Państwu nie wierzę, że Państwo wykonali rzetelnie swoją pracę i np. doprowadzili do sytuacji, że Państwo bardzo "rzetelnie" skontrolowali listy Korwina, a zupełnie nie zatrzymali się nad listami np. Palikota, PO, PJN, PSL czy PiS? Co ja mam zrobić?
Pani stwierdziła, że listy można udostępnić tylko uprawnionym organom czyli np. sądowi. Więc się pytam to co, mam składać taką prośbę w ramach protestu wyborczego?

Szanowni Państwo piszę to żeby uzmysłowić Państwu, że w naszym procesie wyborczym w tych wyborach dzieją się rzeczy przedziwne i zdumiewające. Jak się Państwo zastanowią, to PKW i OKW mogą zrobić z każdej partii wiatrak. Mało tego, kto mi zagwarantuje, że z PKW do OKW nie poszedł podobny do wzmiankowanego okólnika o treści następującej:

Prosimy OKW o nie weryfikowanie podpisów na listach np. Ruchu Palikota, PO i PSL w przypadku list tych komitetów wystarczy dokonać przeliczenia ilości złożonych podpisów na listach.

Kto mi zagwarantuje, że tak nie było? Ja w świetle tego co wyprawia PKW w tych wyborach, w świetle historii dmuchania balona Ruchu Palikota, skrajnie nie ufam PKW. Co by było jakby PKW odrzuciła np. listy PiS? Bano się, że będzie ostre kryterium uliczne? Czy PiS jest tego świadome, czy wszyscy grają w to samo? A co jeżeli Ruch Palikota tak naprawdę nie złożył wymaganych prawem podpisów w stosownej liczbie okręgów, albo np. PO albo inna partia?

Doszły mnie słuchy, że np. w Gdańsku i innych miejscowościach nikt nie widział, żeby Ruch Palikota zbierał podpisy. Zastrzegam, nie wiem czy wszędzie tak było nie jestem w stanie tego zweryfikować. Być może zbierał. W każdym bądź razie w Gdańsku ni z tego ni z owego pojawili się z całą stertą podpisów. Czy dokonano rzetelnej weryfikacji list poparcia?

Chciałbym zobaczyć listy podpisów zweryfikowane przez OKW Ruchu Palikota. Mało tego powiem więcej chciałbym zobaczyć ile podpisów odrzucono zanim doliczono do 5 tys. na listach PO, PiS, PJN, PSL. Chciałbym mieć pewność, że % odrzuconych podpisów na wszystkich listach jest mniej więcej taki sam, bo losowa próba 5 tys. powinna statystycznie dać podobne rezultaty. Sprawdzić tego nie mam jak, chyba tylko poprzez protest wyborczy!!!

Jeżeli nikt nie weryfikuje procesu sprawdzania list w OKW to chyba najwyższy czas byśmy zrobili to my - Wyborcy jedynym danym nam narzędziem przez władzę ułomnym bo ułomnym ale jednak protestem wyborczym.

Dlatego popieram i będę popierał inicjatywę Sztab Wolnych Wyborów, niezależnie od tego kto jaką łatkę będzie chciał przypiąć tej inicjatywie, bo albo mamy demokrację, albo mamy Polskę jak za batiuszki Stalina:

Nie ważne kto jak głosuje ważne kto liczy głosy.

 

Edit suplement:

Krok 11: Kolejny element układanki na swoim miejscu- Była posłanka Samoobrony Sandra Lewandowska (ta od nacierania pleców) popiera Palikota.

Krok 12: Pstryk kolejny puzzel: Emigrancja głosuje w pierwszej kolejności na PO później na Palikota(20%??)widzicie już dlaczego uwalono JKM i UPR w Warszawie? vide krok 6.

 

PS. Słowo się rzekło parę słów na temat "programu" Palikota.

KOMENTARZE

 • @zwyczajnie normalny
  Każdy wyborca może złożyć protest jak również komitety o ile się nie mylę.
 • @Mariovan
  Wykonałeś kawał rzetelnej roboty. Dziękuję .Tu zza grobu wyłazi towarzysz Stalin ze swoim zawołaniem...nie ważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy. Nadchodzi ten czas że trzeba to zmienić. Czy teraz to się uda śmię w to wątpić .Pozdrawiam.
 • @autor
  Tia, ale chyba tego się można było spodziewać. Wszędzie wychodzi paździerz.

  Drukujemy na jutro na JOW:

  http://demo.ovh.pl/pl/a95fb0c7152d48fa04c9a49755b0ecb1/
  (ważność linka 5 dni)
 • @Mariovan
  No cóż, każda zawierucha tak ma, że potrzebuje gówniarzerii.
 • masakra
  Skoro mamy wędliny bez mięsa, to równie dobrze możemy mieć demokrację bez sprawdzalnych i weryfikowalnych procedur.
  Tak swoją drogą zastanawiam się, ile osób (rodzin) tak naprawdę trzyma w Polsce wszystko w swoich łapach i tylko pociąga za sznureczki.

  Świetny artykuł - konkluzje przerażające.
 • @Ewa Rembikowska
  Dzięki, wyszła strasznie duża ta notka i boję się, że wiele osób nie będzie się chciało zagłębić w ten temat.
  A temat wydaje się nam bardzo ważny.
 • @t-rex
  Zapewniam Cię, że Pani Sekretarz nie była szczęśliwa ;)
 • @t-rex
  dzięki, done.
 • @t-rex - o głupocie "prawicy", której trzeba zapobiec nawet za cene wojny z całym styropianem i ich symbolami
  "Mówmy, co chcemy - ten pajac robi karierę"

  PiS tego nie widzi, une są ślepe ... ale to on będzie ojcem JOW i rozmontuje ruch obywatelski. Wystarczy drobny przester - przecież już dziś HGW jest honorowym Prezesem JOW w Warszawie.
 • @Antymaterialny
  W tekście linkowałem tego orła intelektu.
  TVN go szkoliło.
 • @Łażący Łazarz
  To jest bardzo zastanawiające.
 • dane osobowe
  ..."Ja mogę nawet przyjść do OKW i samemu to przeliczyć. O nie proszę Pana. Tam są dane osobowe."...

  Pytanie: Jak do zbierania podpisów pod listami ma się ustawa o ochronie danych osobowych?
  I jak to się ma do tego na co częściowo pozwolono KWW OLW NE a innym odmówiono ????

  Koniec końców może być tak, że osoby które te dane zbierały i przetwarzały mogłyby uzyskać dostęp (wgląd) do "swoich" list z mocy prawa.
  Tak tylko gdybam.
 • @Łażący Łazarz
  Przyjąłem. W takim razie ta pani (Lubaczewska) pomyliła się lub skłamała.
 • @oskar20: wyprowadzic wszystkie pieniadze z Polski
  Wyprowadzanie pieniędzy z Polski trwa nieprzerwanie od co najmniej utworzenia Pewexu.
 • autor
  Popieram tą propozycję!!!
 • Decyzja WSA w sprawie KNP
  WSA odrzucił skargę KNP na PKW. Sąd uznał, że nie jest organem właściwym do rozpatrywania tej skargi.
  Scenariusz dawno przewidziany, jednak wyrasta nam IV, V czy może już nawet VI władza. PKW w okresie przedwyborczym nie jest kontrolowana przez żaden organ państwa. Potwierdził to SN i WSA. Czy NSA coś zmieni? Chyba, że po wyborach. Ale farsa.

  http://www.tvn24.pl/-1,1719772,0,1,sad-odrzucil-skarge-nowej-prawicy-na-pkw,wiadomosc.html
 • To co wychodzimy na ulice? Ilu chętnych Polaków będzie chętnych walczyć o demokrację ?
  Ilu Polaków odejdzie od telewizora i poświęci kolejny odcinek jakiegoś tasiemca serialowego ? .....

  Ilu ludzi zaryzykuje? 10- 15?

  Niestety Polska, to nie Hiszpania, Anglia ...
  Jesteśmy tak rozbici, po 89 roku, że nie ma jedności nawet w takiej kwestii jak przestrzeganie praw panujących w prawdziwej demokracji ...
 • Mariovan
  "nie ważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy". Ten "bonmot" powtarzany jest nieustannie od 20 lat, od "pierwszych wolnych i demokratycznych wyborów w III RP". Mnie o tego już mdli, bo to oczywistość oczywista i co z tego? Od 20 lat piszemy, że trzeba zmienić system wyborczy na taki, jak w UK, gdzie nie ma żadnych komisji wyborczych, ani obwodowych, ani centralnych, gdzie wybory są jasne i przejrzyste, a głosy liczy się PUBLICZNIE, na oczach wszystkich i od razu, na miejscu, wyłania się zwycięzcę! I co? A ty sobie mów, a ja sobie zdrów "nie ważne jak kto głosuje, ważne ... itd" do ... śmierci?

  Młodzi tego pamiętać nie mogą, jak "w pierwszych prawdziwie demokratycznych wyborach" załatwiono Partię X Stanisława Tymińskiego, której odmówiono rejestracji we wszystkich okręgach z wyjątkiem trzech. Trzeba trafu, że we wszystkich tych okręgach kandydaci Tymińskiego zdobyli mandaty, więc z tego widać, ze PKW wiedziała co robi! Ale ten numer przeszedł prawie bez echa, bo najpierw, brutalną, bezwzględną kampanią nienawiści, defamacji, opluskwiania, załatwiono publiczny wizerunek Stanisława Tymińskiego do tego stopnia, że jeszcze dzisiaj młodzi ludzie, którzy się wtedy jeszcze nie narodzili wzdrygają się z obrzydzeniem na dźwięk tego szkaradnego nazwiska!

  Po 20 latach antywyborów, wyborów zafałszowanych, antydemokratycznych, czas wreszcie zdać sobie sprawę z tego o co tu chodzi, a nie powtarzać za Leninem jego mądrości socjotechniczne i kołatać na próżno do zamkniętych komórek sądowych. Sady w IIIRP służą dla obrony rządzącego establishmentu, a nie praw obywatelskich i mimo spektakularnego sukcesu NE i tak nic z tego nie wyszło. Tu trzeba po męsku ZBUNTOWAĆ SIĘ a nie lamentować u pańskiej klamki!

  Zobaczcie co tam Carcajou przygotował na jutrzejszy Marsz o JOW. Ja nie mogę, bo to za trudne dla mnie i nie jestem w stanie tego zobaczyć. Ale znając go, wiem, ze to pomysłowy i dowcipny facet, więc spodziewam się wielkich rzeczy!

  Do jutra więc, Panie i Panowie zgorszeni praktykami wyborczymi III RP!
 • @Jerzy Przystawa
  Żadnych jaj - nie tym razem - tylko rzetelna informacja o JOW, nakład ok. 10.000 szt.

  Pozdr.
 • dobrze polnformowana
  Po dłuższym pobycie w szpitalu i całkowitym oderwaniu od informacji, przeczytałam Pański artykuł i czuję się znów dobrze poinformowana, co do sytuacji na polskiej scenie politycznej przed wyborami 2011. Dziękuję i gratuluję bardzo dobrego tekstu.
 • @infokolej
  Poszczególne klocki puzli wskakują na swoje miejsca.
 • @autor
  super tekst!
 • @Mariovan
  Pański post sprawił, iż nagle moje puzle w głowie się poprzestawiały.
  Dzięki za obszerny, wnikliwy materiał.

  Czy jest szansa na sprawdzenie list poparcia SPP w Gańsku lub gdziekolwiek ?
  Po prostu sprawdzić wyrywkowo widniejące w spisie nazwisko i czy jego właściciel rzeczywiście poparł Palikota.
  Tylko jak to zrobić?????
 • Kto liczy wybory? Kto kontroluje te firmy?
  Dwie male firmy PIXEL Technologie i MikroBit.

  http://aktynologia.nowyekran.pl/post/11199,kto-decyduje-o-wynikach-wyborow
 • Młodzież robiona w liberalizm
  Młodzież jest robiona w liberalizm. I tego lekceważyć nie wolno.
 • @Jerzy Przystawa
  Kto kontroluje prywatne firmy podliczające wybory? Ostatnio prezydenckie bez przetargu. Pytam o to od dwóch lat, obecnie Pana jako znawcy problemu i oczekuję odpowiedzi. Pozdrawiam
 • @sowa13
  Jeżeli jutro potwierdzę to co mówił ŁŁ o nie stosowaniu ustawy o ochronie danych osobowych w momencie wyborów to Pani Sekretarz wprowadziła mnie w błąd i jutro oficjalnie zaprotestuję i zawnioskuję o wgląd do list.
 • @sowa13
  Możecie sami to samo zrobić w swoich OKW.
 • @Mirosław Kraszewski
  Czy w swoim czasie Pixel nie dał plamy we współpracy z Prokomem przy systemie dla ZUS?
 • @Mariovan
  To jest chyba najlepszy tekst w NE od początku istnienia i jeden z najlepszych artykułów blogerów WSZECHCZASÓW. Niesamowite, co za precyzja, w pełni się zgadzam z wnioskami. Będzie rezonans, powinien być, bo to cholernie mocne! Wiarygodne.

  http://www.youtube.com/watch?v=XTR3ReO6gL4

  Mnie od początku wydaje się iż listy z podpisami Palikoty sfałszowały, te osoby na pewno ich nie podpisały co zostały tam wpisane o ile istnieją, żyją... Nowy ruch nie może być tak sprawny żeby zebrać podpisy, nie dali rady inni mając partie działającą od lat, mając wyrobioną markę. Mamy aferę, ale jak to udowodnić? Czy można zażądać od PKW przedstawienia np w SN weryfikacji drobiazgowej wszystkich list z podpisami wszystkich komitetów? Tak byłoby, będzie sprawiedliwie, nie chcemy przecież prześladować tylko "praworządnego" Palikota ;) jeno o sprawiedliwość i prawo wołamy dla wszystkich. Należy tego zażądać.

  To ostatecznie podważy wybory, a teraz ustawkę w postaci startujących komitetów kosztem innych wykluczonych niesprawiedliwie. Tylko żeby to nie było w interesie PO koniec z końcem, bo tego sobie nie darujemy przecież. Ograliby nas na cacy bez mydła. Jest takie zagrożenie cały czas. Niewątpliwie Palikot jako mason czy wspierany przez te środowiska został w niecałą dekadę niezwykle wypromowany przebijając Leppera, Tymińskiego. Właściwie każdy Polak go zna, tak jak Kaczyńskich, Tuska. W miastach może nie kojarzą istnienia Pawlaka, ale Palikota każdy zna. Mało kto wymieni wiceprezesów PO, PiS, ale Palikota rozpoznamy nawet po głosie samym, wizerunku.

  To jest akcja nie tylko agentury (niewątpliwie też), ale masonów new world order w ramach większej przebudowy sceny politycznej w Polsce, która właśnie się zaczyna. Znaczenie SLD radykalnie zmaleje, będzie malało znaczenie i PO, także nurtów liberalnych rzekomo, czy niekiedy naprawdę KONSERWATYWNO-liberalnych. Jest kurs na liberalny libertynizm z definicji antykatolicki, antynarodowy.

  To ofensywa new world order. Kościół Rzymskokatolicki powinien jutro wykląć antykatolickie komitety wyborcze dając też ostrzeżenie PJN, PO, PSL żeby zawrócili z drogi do Sodomy w stronę Boga. Dla Palikotów, SLD nie mają nadziei. PiS zaś śmielej musi się związać z wartościami katolickimi, te nie zabolą i innowierców, niewierzących.

  Wniosków można wyciągnąć więcej, ale jest późno. Niewątpliwie nowy wróg (właściwie stary w nowym nośnym dla młodych, oraz niekatolików przebraniu) u bram Polski. BARBARIANS.

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/07/Germaniae_antiquae_libri_tres%2C_Plate_17%2C_Cl%C3%BCver.jpg/200px-Germaniae_antiquae_libri_tres%2C_Plate_17%2C_Cl%C3%BCver.jpg
  http://en.wikipedia.org/wiki/Barbarian

  Patrzmy kto ich reklamuje, czyżby ci co zawsze? Scyzorykiem chrzczeni za ich dziadów, a później sierpem i młotem, cyrklem masonów?
 • Mariovan pokazał
  burdel totalny w PKW i OKW, ale burdel zamierzony i z "błogosławieństwem" władz najwyższych.
  Złe języki gadają, że nE taki i siaki, że łamaga niepotrafiąca zebrać 1000 podpisów itd. ale gdyby nie utrącenie nE przez PKW to ten zalegalizowany przez państwo pic na wodę by nie wypłynął.
  Chyba już każdy po przeczytaniu tego tekstu ma jasność dlaczego np. w Anglii wystarczy 10 podpisów do rejestracji, a w Polsce 100 razy tyle i więcej i dlaczego w Polsce przekręty tak trudno udowodnić....

  Pozdrawiam.
 • @Mirosław Kraszewski
  Ja walczę o zmianę systemu wyborczego na takii, w którym firmy informatyczne podliczające wybory będą zbędne. Sposoby fałszowania wyników wyborów w Polsce nie interesują mnie, ponieważ całe te wybory są jednym wielkim oszustwem. Piszę o tym nie od dwu lecz od dwudziestu lat. Przykro mi, że to co piszę i o czym piszę pada na głuche uszy. Wielokrotnie przytaczałem analogię z rejsową grą w dupaka we dwóch. Widać dla polskich inteligentów 20 lat walenia w tyłek tą samą ręką, to za krótko, żeby rozum zadziałał.
 • @contessa
  Wydaje mi się, że Ci co mówią o NE łamaga że nie zebrał 1000 podpisów nie wiedzą co mówią. NE jest medium, chłopaki chcieliby by powstała nowa siła polityczna, chcieli dać jej impuls do życia, by oddolnie społeczeństwo się organizowało.
  Ja nie liczyłem na wielki sukces w tych wyborach, gdyż to wszystko raczkuje, jednak jak widać nawet raczkujące inicjatywy są groźne. Dawid i Goliat.
  Tak jak napisałem niezależnie od wszystkiego, to co się dzieje przy okazji tych wyborów pokazuje, że nasze fundamenty państwa są chore.
  I obawiam się, że takie działanie władz ma na celu likwidację demokracji.
  Dodatkowo w połączeniu ze słowami Niesioła o nierejestrowaniu niepoważnych partii wróżą jak najgorzej. Obawiam się, że ostatnia nadzieja białych(dla wielu PiS) na wszystko też patrzy koniunkturalnie i kalkulują co im się opłaca a co nie nawet kosztem praworządności i demokracji godzą się na te rzeczy. To się zemści, wcześniej czy później.
 • @All
  Dalsze pompowanie Palikota sondażami:
  http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/najnowszy-sondaz-po-i-pis-traca-palikot-zyskuje,1,4872039,aktualnosc.html

  Facet gada takie głupoty i banały. Ten jego program to ściśle wpasowane pojedyncze proste punkty zrobione pod poszczególną grupę odbiorców.
  Ten "program" to produkt i potraktowany jak produkt. Przypomina mi to sprzedawanie małpom bananów. Dla każdego coś miłego.
 • OKW szcza na podpisy i na podpisujących!
  I nie dotyczy to tylko tych paru ugrupowań, jutro odpryski spadną na innych!
 • @Jerzy Przystawa
  Czyli nadal nie wiadomo jak dzialaja wyzej wymienione male firmy podliczajace wybory, nawet to gdzie sa zarejestrowane i kto je kontroluje - czyli robta co chceta. Taka firma moze dodać, odjąć lub unieważnić milion glosow jednym kliknieciem myszki i jezeli tego nikt nie skontroluje, bedzie jak jest.

  Natomiast w sprawie JOW byc moze ma poan racje, ale ja mam zastrzezenia co do funkcjonowania tego systemu w specyficznych polskich warunkach.

  Znajac Łódź wiem że w systemie JOW władzę przejęliby ci sami ludzie z kręgów zbliżonych do największego przedsiębiorcy pogrzebowego.
 • @all
  http://ruchpalikota.salon24.pl/350476,protest-ruchu-palikota-przed-siedziba-tvn#comment_5102450

  Gdzie Maksymiuk tam i pojawia się Sandra Lewandowska.
  Teraz będzie smarować plecy Palikota?
 • A co z poprzednimi wyborami?
  Wg mnie, trzeba sprawdzić poprawność liczenia z poprzednich wyborów.
 • @ALL
  Na końcu uzupełniłem 2 kolejne elementy układanki Krok 11 i 12.
  Chyba jestem lepszy niż Jackowski. :(
 • Zobaczcie
  Kolejne domykanie się koła opisanego w artykule :

  http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,10419983,Na_kogo_zaglosuje_Gienek_Loska_.html
 • Mała rada - krótszy tekst!
  Bardzo dobry tekst. Ale taka mała uwaga: sądzę, że powinien być oddzielny tekst o samej akcji dzwonienia do OKW, bez całego długiego wstępu, gdzie przeciętny wyborca się pogubi. Wiem, że to jest pewien kontekst, ale jakby wyabstrahować właśnie sprawę samych komisji więcej ludzi by się temu przyjrzało i łatwiej byłoby to rozpowszechnić. Nie mówię, żeby w ogóle nie wspominać o UPR, Palikocie itd, ale skrócić cały wywód i zrobić nacisk, że nikt nie kontroluje urzędników.

  Pozdrawiam!
 • @abe
  Dziękuję za komplement.
  A co do długości tekstu to ... gdyby to było takie proste to bym to zrobił :)
  Myślałem nad rozbiciem tekstu na dwa, ale wtedy siła rażenia byłaby znacznie mniejsza.
  Odwieczny dylemat jak w ekonomii: Coś za coś.
 • świetny tekst
  Nie wiem jak wy ale ja już wysłałem kilka linków do tego tekstu. Bardzo ciekawe wnioski i nie powinny pozostać bez echa.
  pozdr.
 • UBRUDŻ SWOJ KCIUK ! (dowolnie !!!)
  UBRUDŻ SWOJ KCIUK ! (dowolnie !!!)
  ODCIŚNIJ NA ROGU KARTY WYBORCZEJ ! PRZERWIJ W POŁOWIE TEN ZNAK. ZACHOWAJ ODERWANY SKRAWEK.


  1. Odciśnij cały KCIUK na narożniku Karty Wyborczej
  (oraz, jak chcesz - obok postawionego znaczka wyboru "x"- ale już część swojego odcisku kciuka).


  1. Napisz przy odcisku nazwisko na które głosowałaś(eś) i Nr komisji.
  (zaczynając od rogu karty !)

  2. Oderwij-oddziel, część tego narożnika, tak aby zachować ją sobie (w połowie ale całym numerem komisji). Tą część zachowaj !!!  3. Szybko (i tylko raz !) zawiadom tego na którego głosowałeś. Niech zliczy Twój głos.
  Nie zaniedbaj !!! Nie musisz podawać swoich danych. Czekaj na komunikaty wbranych posłów.


  ____________________________________________

  Forma powiadomień dowolna, telefon, osobiście, pewny Ci pośrednik etc. Nadal, zatrzymaj urwaną część narożnika - nikomu jej nie przekazuj - czekaj.
  Masz nie do zafałszowania dowód, na własny wybór!
  Masz relikwię ! Masz tajne wybory a jednocześnie można odnaleźć Twój głos. Nie obawiaj się identyfikacji - bez zestawienia obu części jest niemożliwa ! Nikt nie może Cię zastraszyć szantażować itp.

  Zliczone głosy (przez wybranych posłów ) mają niezbite potwierdzenie (do czasu komisyjnego zniszczenia kart), masz je "przy sobie". Tylko chciej się ruszyć i powiadomić o własnym wyborze. Zrobisz to będąc odpowiedzialnym OBYWATELEM. Bądź czujny. Bądź w kontakcie z wybranym posłem,

  System niejest niczym nowym, zawiera proste elementy - sprawdzone powszechnie i znane. Prze-analizuj - nieznajdziesz prostszego i skuteczniejszego systemu, bardziej niezawodnego, bardziej dającego możliwość weryfikacji. A zliczanie wyników (weryfikacja wyników) dokonane będzie "nogami wyborców" - potrzebni tylko odbiorcy informacji.

  Oczywiście każdy inny sposób można stosować dodatkowo.

  ________________________________________________

  Rozpropaguje ! TO niejest agitacja wyborcza ( może trwać i w "ciszy wyborczej też) Dotyczy tylko, godnego sposobu oddania głosu, otrzymania potwierdzenia nie-do-zafałszowania, umożliwia też powtórną weryfikację wyników !!!

  Powodzenia Polacy.
  NE-owcy - pokażcie kim naprawdę jesteście.
  _________________
  Swietna notka *5. Dzięki.
 • @Mirosław Kraszewski
  Anglicy mówią "ignorance is bliss". Pan zna przyszłość i ta rozkoszna wiedza pozwala Panu zwalczać jedyny sensowny projekt naprawy Rzeczypospolitej.
 • samobojsteo leppera jest coraz mniej wiarygodne
  w kontekscie zbierania, szukania glosow dla palikota za wszelka cene

  samobojsteo leppera jest coraz mniej wiarygodne

  az sie cisnie na usta, ze tak sie musialo stac....

  gdy tylko wygral palikot od razu pomyslalem o lepperze i o uwaleniu malych parti
  ze to sie wszystko zgrywa w calosc i ciezko wyobrazic sobie ze to wszystko zbiegi okolicznosci...

  pozabezpieczali sie ze wszystkich stron, na kazda ewentualnosc
  nawet jakby pis wygral to i tak rzadzilo by po z palikotem

  ci ludzie sa zdolni zrobisz wszystko, posunac sie do najwiekszych zbroni, przestepstw i klamstw

  niestety stracilem juz nadzieje, nie wygramy z nimi
  mam poczucie ogromnej bezsilnosci
  prawda przegrywa

  zostalo juz tylko uciekac z tego kraju
  i wydaje mi sie ze nastapi kolejna fala emigracji
 • @MaxMartini
  Nie nie prawda. Tylko wygrana wymagać będzie ogromnej pracy, samozaparcia i poświęcenia.
  I zapewnić to może tylko nowa organizacja, nowe ugrupowanie.
  Mogę powiedzieć w tej chwili tylko tyle, że prace trwają.
  Naprawdę.
  I widzę światło w tunelu i nie jest to pociąg :)
 • Podpisowy cyrk
  Czy gdzieś jeszcze na świecie komitet wyborczy musi zebrać podpisy? Podobno gdzieś wystarczy, że kandydat wpłaca kaucję, którą traci nie uzyskawszy pewnego procentowego progu głosów.
 • cymbaly
  no to jezeli ta mlodziez polska tak glupia jest, ze daje sobie wode z mozgu robic to ja czarno widze ta przyszlosc Polski.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej