Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 2309 komentarzy

4wladza

Mariovan - Tego bloga już tu nie ma nie prowadzę go i nie zamierzam go na Nowym Ekranie kontynuować. Kontynuacja bloga jest na bardziej stonowanej i obiektywnej platformie: www.mpolska24.pl Dziękuję wszystkim dotychczasowym czytelnikom za poświęcony mi czas.

Rad nie rad piszę o Radzie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chyba jako ostatni piszę o Radzie, z jednej strony nie miałem czasu ale z drugiej strony musiałem się odrobinę zastanowić i przemyśleć temat, dobrze też było poczytać relacje i reakcje innych na ten temat.

Ale przywołany do klawiatury przez Lalę. Oto jestem.

Samo spotkanie jak spotkanie, od razu się przyznam, że nie spodziewałem się po nim żadnych konkretnych ustaleń. Zanim ludzie się poznają, obwąchają, pomacają trochę czasu minie i ten czas jest potrzebny, bez niego żadne grono osób nie będzie w stanie rozpocząć współpracy. Oczywiście cieniem na takim spotkaniu położyła się sprawa "osławionej" 3 drogi i całej związanej z tym historii, której nie będę przytaczał, bo każdy już zdążył to przeczytać. I nie to jest celem mojego wpisu.

Na początek chciałbym stwierdzić, że ludzie w Radzie Blogerów to ludzie zacni, ciekawi i na pewno wielkie indywidualności. To ostatnie jest niestety "przekleństwem" tego rodzaju gremiów z uwagi na bardzo dużą trudność z wypracowaniem wspólnego stanowiska w sprawach, które są dla takich osób ideą fix. Stąd po pierwszych 15 minutach już wiedziałem, że wszyscy zostaną przy swoich jakże różnych zdaniach. Bez znaczenia było co Łazarz powie na temat tej incjatywy związanej z portalem wyborczym, a który został ochrzczony mianem 3 drogi.

Jeżeli mogę to, krótko jak odebrałem poszczególne osoby - proszę o wyrozumiałość, jeżeli kogoś źle oceniłem to być może, że za mało z tymi osobami spędziłem czasu. To są moje odczucia co do poszczególnych osób i tyle. Proszę tego nie wiązać z żadnymi ocenami to po prostu jest to jak mówi mi chemia, na podstawie obserwacji i tego co każdy o sobie mówił. I nic więcej.

Osoby spoza Rady Blogerów:
Andrzej Budzyk - Człowiek przyjaźnie nastawiony na drugiego, emanujący spokojem i pewną dozą pobłażliwości dla emocji innych ludzi, być może z racji tego, że wiele widział i przeżył.
Łażący Łazarz (Tomasz) - Sporo przeżył, sporo doświadczenia, wydaje się Tomkowi, że już wie jak nie dać się wpuścić w kanał. Ma swoją ideę fix (demokracja bezpośrednia) dla której jest w stanie wiele znieść. Nie jest chyba złym ludem jak to niektórzy próbują go przedstawiać, na pewno nie jest człowiekiem zaimpregnowanym i bez emocji. Jak każdy prawnik ... za dużo gada.

Rada Blogerów:
Fiatowiec- nie widziałem człowieka, po kablach nie da się przesłać chemii więc nic nie napisze ;-)
Circ- wbrew pozorom i wqrzającej manierze ciągłego przerywania innym, dobra dusza. Chciałaby zbawić świat i ludzi nawet wbrew ich woli. To będzie trudne. Ma zapał, gorliwość neofity wynikające z wqrzenia na rzeczywistość, i ludzką głupotę gdzie zamiast korzystać z gotowych wzorców chrześcijańskich ludzie komplikują świat. Wszystko widzi w kategoriach czarno białych, dla niej nie ma odcieni szarości, aczkolwiek ... PALI PETY ;-) (Circ jak to się ma do dbania o własne zdrowie i etykę chrześcijańską? ;-) miałem Ci zadać to pytanie po RB i zapomniałem)
Carcajou- Kolejny zafiksowany na idei demokracji bezpośredniej. Idzie jak czołg, jak się przywiąże do czegoś to go końmi nie oderwiesz (zresztą masa niczego sobie, więc miałyby co ciągnąć ;-) ), człowiek czynu.
Eska- osoba z dużym doświadczeniem, "styropianowym", administracyjnym. W oparciu o to doświadczenie wartościująca i oceniająca świat, idee i ludzi. W sumie bardzo fajnie się z nią rozmawia, ale jest absolutnie przekonana do swojego sposobu widzenia świata i nie widzi innych opcji. Jedna rzecz, która mi przeszkadzała to to, że wyczuwałem pewną pobłażliwość w stosunku do młodszych od siebie i ich widzenia świata (I tak Was wykorzystają? ;-) )
1Maud- Wyraźna chemia między nią i Eską była zauważalna od razu ;-). Nie wiem z czego to wynikało, ale być może, że z powodu identycznych poglądów politycznych. Fascynująca osoba. Szczególnie jak chodzi o jej doświadczenie w prowadzeniu biznesu i doświadczenie biznesowe, na które lubi się powoływać, jest z tego dumna i słusznie. Ale ... w przeciwnieństwie do Eski zdecydowanie bardziej otwarta na rozmowę i argumenty. Logika biznesowa czasami bierze górę nad emocjami? ;-)
Intuicja- osoba, która zastanawiała się chyba czasami "Co ja tutaj robię?". Typ osobowości, które sobie szalenie cenię. Podjęła się pewnego zadania i je robi. Konsekwentnie, bez zbędnego gadania, intelektualizowania i patosu. Osoba czynu nie słowa, patrzy na wiele spraw z dystansem.
Mariovan- czyli ja. Wierzę w cuda.
Coryllus- poznałem na imprezie nE jakiś czas temu. Maestro klawiatury, świadom swojego warsztatu, i ceniący go jako dobro rzadkie. To spojrzenie z piedestału sztuki jest odrobinę inne, co nie zmienia faktu, że ja lubię słuchać więc z chęcią bym z nim dłużej pogadał, żeby go poznać, ciekawy człowiek. Chyba nie lubi zmieniać zdania, choćby były powody ku temu ;-)

(Hmmmm. Wyszła z tego charakterystyka osób jakby przygotowana dla służb specjalnych ;-). Ale, ale zanim moi drodzy mnie wrzucicie do tego wora to muszę Wam powiedzieć, że niestety ale na SB-cję jestem za młody, na człowieka służb zbyt pospolity i bez potencjału intelektualnego. Jak to mnie Celiński w trakcie jednej z dyskusji ocenił: człowiek o prostym rozumie, przy czym zaznaczyłem mu, że lepiej być człowiekiem prostym niż prostakiem).
Chcę powiedzieć, że ludzie w RB to naprawdę indywidualności i ponadto ceniący swoje zdanie, twarz i nazwisko. Tyle wiedziałem po pierwszej części prelekcji ŁŁ i autoprezentacji.

Dalsza część poleciała na tym czym najchętniej bym się nie zajmował ale w tym wpisie nie uda mi się uciec od tej nieszczęsnej 3 drogi. Starałem się nie wdawać w te przepychanki na forum, gdyż mój stosunek do nE jest zgoła odrobinę mniej emocjonalny niż większości z osób tu piszących. I w tym wpisie odniosę się do tej kwestii ale i roli RB pierwszy i ostatni raz.

Nie jestem w stanie na podstawie tych informacji ocenić czy nE to incjatywa służb czy nie. Nie wiem czy Ścios to człowiek innego "odłamu" służb i czy to jest walka między frakcjami. Nie wiem i nie mam zamiaru w to się ładować. Osoby, które mnie czytają wiedzą, że raczej szukam rozwiązań, do tego co nas otacza. Nigdy nie byłem wyznawcą, żadnej partii politycznej, aczkolwiek zawsze mówiłem na kogo i dlaczego (argumenty) głosuję, być może błądziłem i dalej mi się zdarzy mylić, ale nie myli się tylko ten co nic nie robi.

W dalszej dyskusji na RB zobaczyłem, że tak naprawdę na naszym spotkaniu zderzyły się ze sobą 3 koncepcje co robić i jak:
1. Z jednej strony twardy elektorat PiS nie będę wymieniał osób (wybaczcie ale to nie o to chodzi), deklarujący, że jedynie PiS jako realna opozycja ma możliwość odsunięcia od władzy nazwijmy to III RP (za wpisem Yuhmy ciekawa analiza aczkolwiek nie do końca się z nią zgadzam). I uważające, że KAŻDA inicjatywa obok jest uderzeniem w PiS. Przy czym zauważyłem, że dużo większe oburzenie tej grupy jest na propozycję Łazarza niż na propozycję 3 pod, którą ja się podpisuję. Dlaczego tak może być o tym poniżej.

2. Koncepcja ŁŁ i C. Z ich zafiksowaniem się na demokrację bezpośrednią i którzy jak rozumiem (jestem informatykiem) chcą stworzyć portal "wyborczy" dający ludziom możliwość prezentacji siebie i dający ew. wyborcom możliwość dyskusji na temat tych "kandydatur" w kontekście list obywatelskich. Ważną rzeczą jaką usłyszałem było to, że na tym portalu "wyborczym" mogliby się prezentować ludzie ze wszystkich opcji politycznych, łącznie z tymi z PiS. Czyli ŁŁ chce wywierać "presję" oddolną na struktury partyjne w kwestii doboru ludzi, a tych którzy nie należą do żadnej partii "skanalizować" w ramach List Obywatelskich. Tak ja to zrozumiałem nie wiem czy dobrze czy źle. To już musiałby ŁŁ potwierdzić lub zaprzeczyć. To ma być narzędzie. Mam swoje zdanie na ten temat ale to nie będzie tematem tego wpisu.

3. Koncepcja Ruch Wolność i Godność, której jedynym chyba przedstawicielem byłem ja. Tzn. uważamy, że najpierw należy opracować program, jasno sformułowany, a następnie dopiero rozpocząć grupowanie wokół programu różnych organizacji i ludzi. Ja osobiście mam dość dryfu państwa stąd zależy mi na porozumieniu się co do programu i rozwiązań, nie co do stołków czy osób. Przy czym dopuszczamy do siebie myśl, że z programu mogą skorzystać różne partie inną sprawą jest co sądzę, na temat, które z obecnych partii w Polsce byłby zdolne do takiego ruchu. Są w Polsce partie, którym zależy na zachowaniu status quo z III RP i są "nie reformowalne", i takie co nie wiedzą jak zmienić Polskę i takie, które mają to w głębokim poważaniu byleby stołeczki były.

Takie koncepcje dostrzegłem w ramach prowadzonej dyskusji.

Proszę zwrócić uwagę, że zarówno w 2 jak i 3 przypadku te działania są nie na rękę osobom blisko związanym z PiS. Przy czym 2 koncepcja jest zdecydowanie bardziej atakowana niż  trzecia. Dlaczego, przyczyn może być kilka, może dlatego, że uważa się propozycję RuchWiG za mało znaczącą, więc jeszcze nam zdąży się przywalić ;-) (jeszcze zdążę zostać agentem ;-) ?), nie będę tego roztrząsał. Natomiast krytyka nE i ŁŁ jest dużo większa i przybrała kształ, którego po prostu zwyczajnie nie lubię. Zeszło na służby. Przy czym służby już pojawiły się zarówno w ataku jak i obronie nE. Moje zdanie na temat służb wyraziłem pod tekstem Seawolfa nie będę się powtarzał. Czy nE to incjatywa służb? Nie wiem nie będę mówił Tak lub Nie, bo nie mam dowodów, a same poszlaki mi nie wystarczają, osoby je podrzucające mogą mieć w tym interes. Przy czym jako interes możemy postrzegać nie tylko jako interes frakcyjny w służbach, czy partii politycznych, ale również interes - biznes. Tego ostatniego bym również nie wykluczał, nE narusza status quo czy ktoś się z tym zgadza czy nie to jest to fakt i to nie tylko medialny. Natomiast przypomnę jeszcze jedną sprawę jak zgęstniała atmosfera w swoim czasie, w sprawie wspólnika Igora Janke Pana Krawczyka. Również latały różne insynuacje, stwierdzenia i oskarżenia między innymi o SB-cję itd, szczerze powiedziawszy to nawet nie wiem jak to się skończyło, bo dalej piszę na Salonie24. Trochę mnie dziwi, że wiele osób nie jest bardziej ostrożnych w formułowaniu swoich sądów. Ja nie zdecyduję się w tej chwili na kategoryczny osąd. W całej tej sytuacji muszę też dopuszczać do siebie zwykłe ludzkie niezrozumienie intencji. Sporo osób ma pretensje, że ŁŁ ogłosił co innego, a co innego jest robione. ŁŁ mówił o nE jako o medium wolnym od cenzury i prawicowym portalu. No cóż. Łazarz sam narozrabiał i jednocześnie nie narozrabiał. Problem leży w zrozumieniu. Dla wielu ludzi zwolenników PiS sformułowanie prawicowy portal to portal ... obstający za PiS(nie znoszę sformułowania pisowski więc tak nie piszę). Prawicowy jakby PiS był prawicą, ale o znaczeniu etykiet już kiedyś pisałem, nie będę się powtarzał. W jakieś części napewno tak ale czy prawica to tylko PiS? Dopuszczam też takie podłoże konfliktu, a najpewniej jest to suma wypadkowa wielu czynników.

Co ja jako bloger i człowiek mogę zrobić i jakie jest moje zdanie na ten temat.

Mam swój stosunek do medium w rodzaju nE dość ... chłodne.Dla mnie to tylko medium. Miejsce gdzie mogę pisać, nikt mnie póki co nie cenzuruje, mam swobodę wypowiedzi i propagowania naszych koncepcji i moich przemyśleń. Jest to miejsce ... jedno z wielu. Podobnie jak S24, Blogmedia, onet, wp i inne. Mi nie zależy na tym by nE był "siedliskiem" zwolenników RuchWiG (od tego mamy swoje forum), dla mnie poprzez nE mamy możliwość docierania z koncepcjami naprawy Polski do szerszego audytorium. Wybrano mnie do Rady Blogerów. Więc w niej jestem. Nie zamierzam narazie rezygnować, ani wychodzić z nE. Będę obserwował co się dzieje i robił swoje. Dopóki będzie zachowana wolność słowa, poglądów i prezentowania swoich przemyśleń dopóty nE nie jest dla mnie wrogiem. Jeżeli zabraknie wolności słowa, poglądów, faworyzowanie jednych i marinalizowanie innych wtedy będę się zastanawiał i interweniował. Dla mnie to po prostu forum wymiany myśli i idei. Ma być wolne i temu celowi podporządkowuję mój udział w Radzie Blogerów.

Póki co uważam że generalnie brak cenzury na nE ze strony Adminów nE, teksty krytykujące ŁŁ, Oparę, nE wiszą na SG bez żadnego problemu. (Czasami mam wrażenie, że gustuje w sportach ekstremalnych. ;-) ) Zadam takie pytanie? Czy wyobrażacie sobie by w takiej sytuacji w jakiej znalazł się ŁŁ i nE by takie teksty nie były np. ukrywane na S24 lub wręcz usuwane? Uczciwie sobie odpowiedzcie. Co by się stało np. na S24? Mi niestety na S24 skasowano/ukrywano notki o mniejszym kalibrze i ciężarze gatunkowym. Ostatnio trafiło na moją notkę o Wałęsie i Kulczyku. Poniżej zamieszczam, korespondencję z dziewczyną z S24. Póki co taka sytuacja mnie nie spotkała na nE. I tak trzymajmy i tego pilnujmy. A to, że Redaktor Naczelny ma swoje hobby, swoje pomysły to jego sprawa. Ja im tego prawa do kształtowania własnej drogi nie odbieram, nie zamierzam ich ograniczać ... dopóki oni mnie nie będą ograniczać. A to, że ktoś zrobił sobie z ŁŁ swojego guru i teraz czuje się zawiedziony w swoich nadziejach to ... już nie mój problem. To problem postrzegania przez niektórych autorytetów o czym pisałem tutaj.

 

Krótka historia notki na S24:
======================================================================

od:Agata Luśtyk
data: 2011-03-10 10:29:50

Witam,
informuję, że Pańska notka, w której wstawia Pan logo firmy ENEA, została zablokowana z powodu zgłoszenia naruszenia dóbr osobistych. Używanie znaków towarowych jest zabronione.

Pozdrawiam,
Agata Luśtyk

=======================================================================

od: Mariovan
data: 2011-03-10 10:52:56 Pani Agato
Czy zgłosiła to ENEA? Czy jeżeli zmienię rysunek to odblokują Państwo notkę?

Pozdrawiam serdecznie.

od: Mariovan
data: 2011-03-10 10:54:00

Mogę podesłać grafikę, lub proszę zmienić jej status na roboczy podmienię grafikę.

=======================================================================

od:Agata Luśtyk
data: 2011-03-10 16:23:21 Witam,
możemy odblokować jeśli nie będzie Pan zamieszczał żadnych obrazów.

Pozdrawiam,
Agata Luśtyk

=======================================================================

od: Mariovan
data: 2011-03-11 13:58:55

Ja usunę z notki to zdjęcie i umieszczę bez loga ENEA. Zmienię ten obrazek, tak by nie używać loga firmy, co do możliwości jego użycia były zgłoszone zastrzeżenia.

Pozdrawiam
Mariovan

=======================================================================

od: Mariovan
data: 2011-03-11 17:51:17 Pani Agato proszę o odpowiedź. Mam przygotowaną grafikę mogę Pani przesłać do akceptacji jeżeli Pani potrzebuje.

Pozdrawiam serdecznie
Mariovan

======================================================================

od:Agata Luśtyk
data: 2011-03-14 09:35:32 Witam,
konsultujemy kwestię znaku słownego z prawnikami, nie jesteśmy jeszcze przekonani, czy możemy odsłonić notkę.

Pozdrawiam,
Agata Luśtyk

=======================================================================

od: Mariovan
data: 2011-03-16 14:39:45 Czy już coś wiecie Państwo?

Pozdrawiam serdecznie

=======================================================================

od:Agata Luśtyk
data: 2011-03-17 08:53:33 Witam,
niestety jeszcze nie.

Pozdrawiam,
Agata Luśtyk

=======================================================================

od:Agata Luśtyk
data: 2011-03-24 09:07:31

Szanowny Panie,
zgodnie z radą prawników notka zostanie ukryta z powodu naruszenia dóbr osobistych.

Pozdrawiam,
Agata Luśtyk

=======================================================================

i spasowałem, bo szkoda mi czasu. Jakich dóbr osobistych? Ja się tylko pytam! Podaję fakty! O  słowo Bolek chodzi? Przecież to podał IPN nie ja. Równie dobrze mogę napisać Lech. Notka wisi na nE i dobrze, że ma gdzie wisieć. Miałem o tym napisać notkę, ale z braku czasu odpuściłem sobie.

Dziś Rzepa podała info o nakazie zatrzymywania kibiców za antyrządowe transparenty. Dziwicie się, że niektórzy nie wytrzymują ciśnienia? Póki co nE jeszcze nie skrewił, czy tak zostanie to już czas i ludzie pokażą.

KOMENTARZE

 • wreszcie...
  Też czekałem z zainteresowaniem na Twoje sprawozdanie, jako głos rozsądku i młodości, jako tego "ministra bez teki".

  Fakt, że Cirk pali pety, jest najbardziej fascynującą cechą jej osobowości.
  Dzięki za publiczne wytknięcie jej niespójności. Może co nieco z czasem zrozumie.

  Ty i Coryllus na ten fakt zwróciliście uwagę. A to ważne. Nie mamy do czynienia więc z Robespierre'm.
 • @t-rex
  "... Nie mamy do czynienia więc z Robespierre'm."
  Dobre nigdy o takim porównaniu jej nie pomyślałem ;-)
 • Hej, młody człowieku :)
  "ale jest absolutnie przekonana do swojego sposobu widzenia świata i nie widzi innych opcji."
  Widzi - ale widzi też zagrożenia > cóż, styropian :)

  "wyczuwałem pewną pobłażliwość w stosunku do młodszych od siebie "
  Wybacz, to nawyk akademicki, wiem o tym, ale jak się rozpędzę, to zapominam.

  Po raz sto-któryś stwierdzam, że nie jestem cynglem PiS - po prostu taka jest moja ocena sytuacji politycznej. A że niestety rzadko się mylę - taki już los Kasandry:)
 • @eska
  Ja już nie taki młody ;) syna mam prawie 18 lat ;-))))

  I proszę Cię nie pisz mi, że nazwałem Cię cynglem. Przecież rozmawialiśmy. Ale pamiętaj, że Kasandra czasami też nie widzi jasno drogi, zwykle to wróżenie z fusów ;-)
 • @eska
  Głosowaniee na PIS a tworzenie różnych inicjatyw i kandydowaniem z ich ramienia tylko pozornie stoją w sprzeczności.

  Przecież można startowac z listy nE (mówiąc skrótowo), odbierając głosy Platformie i SLD (mówiąc w skrócie), a samemu nadal głosować na PIS.

  Głos własny nie jest zmarnowany, a można coś uszczknąć Platformie.

  SpiritoLibero o tym dziś pisał.

  Trzeba się organizować, to najważniejsze.
  PIS ma za zadanie rozwalić ten system.
  A potem przyjdą inne byty polityczno-społeczne.
  Trzeba być zorganizowanym w tym momencie.

  Osoba z doświadczeniem akademickim tego nie dostrzega? Esko... no proszę...
 • @Mariovan
  Cieszę się, ze jesteś w Radzie. I to bez względu na Twoje zaangażowanie w Ruchu.
 • @Łażący Łazarz
  Ulica nie jest złym miejscem. Jeżeli się wie czego chce:
  http://www.youtube.com/watch?v=LQuweTi8cvQ
 • @co do "pali pety"
  Kościół to wspólnota grzeszników, co trąbię od samego początku moim głupawym adwersarzom, którym wydaje się, że katolik to ten podły oszust, który nie jest święty, a głosi świętość.
  Pojęcie głupawych jest takie, że ewangelizować winni tylko święci i nikt inny, a polityką winni zajmować się tylko niegodni nauk Jana Pawła, bo godnych w ogóle nie ma, a jak są, siedzą w kościele non stop i nie jedzą, bo poszczą, ani nie srają.

  Wasze pojęcie o własnej wierze jest tak debilne, że szok. Od pierwszej komuni nie zrobiliście kroku naprzód, nie przemyśleliście niczego. Natychmiast odrzuciliście religię, jako kurs który się zakończył.

  Na Frondzie siedzą o wiele ciekawsi i głębsi ludzie pod każdym względem, a ich analizy polityczne są wyjątkowo trafne i błyskotliwe.
 • @autor
  A ja jestem zwolennikiem DB w sztafażu I RP. Tradycja i Nowoczesność. Polska Jagiellońska i demos. Wskrzeszenie mitu Wielkiej Polski. Nowa szlachta - tym razem nie z urodzenia lecz z czynów. Silna władza prezydencka (dawniej król). Ciężka łapa sądów dla oszczerców medialnych. Sędziowie wybierani przez lud. Wolne media. Współpraca Państwa z kościołami w dziele budowania zachowań moralnych. Intronizacja? Czemu nie, byle za głową i bez pretensji, która przeradza się w opresję.

  NOWA POLSKA - Polska otwarta, pełna dumy, szlachetna, tolerancyjna, odważnie patrząca w przyszłość.

  NIC O NAS BEZ NAS !!
 • @Mariovan
  Z Twojej tylko relacji wynika, że omówione były aspekty dotyczące WIG.
  A to ważne.
  Inni tego Ruchu, jak widać, nie doceniają ... mogą się zdziwić.

  Gratuluję zdrowego podejścia do nE jako kolejnego medium.

  No i genialna analiza zarzutów o związki ze służbami.... Nie dajmy się zwariować, przede wszystkim.

  Jako jedyny dałeś obrazowe rozróżnienie pomiędzy belferską Eskę a otwartą 1Maud. Eska sama przyznaje się do "belferskich" nawyków, więc zapewne nie ma Ci tego za złe. Z kolei o 1Maud prawie nikt nie pisał.

  A teraz mamy pełen obraz.
  Jak widać, każda opinia jest bardzo potrzebna.
 • @Mariovan
  po pierwsze primo, to nie żadna Lala Cię prosiła o notkę, tylko ja. laleczka :)

  a po drugie primo, to jak czytam te charakterystyki osobowościowe, to chwalić Boga
  żeście się nie pozabijali.
 • @laleczka
  Mariovan, ależ cham z Ciebie, że na laleczkę mówisz lala.... a pisali, żeś grzeczny.

  Najciekawszy tandem, który ja obstawiam, to Cirk i Carcajou.
  Drugi - to Coryllus i Intuicja.

  pzdr.
 • @circ
  Circ gdzieś zostawiła poczucie humoru? Nie widzisz tam ;-)?
  Jak tak będziesz jechać po każdym i od razu "nadymać" to Ci niewierzący się utwierdzą w błędnym przekonaniu, że katolicy to ponuraki i nic tylko się włosienicą traktują.
  Wrzuć na luz przynajmniej w moim przypadku? ;-) Ja jestem katol, może na swój nie do końca doskonały sposób. :-) Ale ja tylko człowiekiem jestem.
 • @t-rex
  "Najciekawszy tandem, który ja obstawiam, to Cirk i Carcajou."
  Trafiony zatopiony ;-))
 • oczekiwalbym wiecej
  Co moze RB, opowiedzenia sie po stronie a wyczekiwania.
  Oczekuje decyzji a nie bla bla bla.
 • @zegarmistrz swiatla
  Decyzji? Pan oczekuje decyzji? W imię czego, na jakiej podstawie? W imię czego ja mam mówić ludziom co mają robić?
  Każdy podejmuje decyzje samodzielnie. W swojej najlepszej wierze.
  Szuka Pan nowej kierowniczej siły narodu?
  Na ciągotki komunistyczne jestem uczulony.
 • @laleczka
  Przepraszam ;-)

  Było ciężko, już szykowałem kneble i sznury ale się Rada skończyła ;-)
 • @t-rex
  :))) masz rację . Cirk + Carcajou = helikopter ratunkowy w akcji.

  ps. e tam, zaraz cham, zwyczajnie zapomiał:)
 • @Mariovan
  masz darowane ;)
 • @Mariovan
  Ograniczając zagadnienie do rozwiązań w zakresie ustroju gospodarczego mam pytanie: czy nie uważasz, że taki podział na kilka grup jest czymś naturalnym i warto byłoby z tego wyciągnąć wnioski?.
  Każda z tych grup stanowi pewien "segment rynku" oczekujący innego spraw uregulowania. Temat wymagałby szerszego naświetlenia, ale samo popatrzenie na społeczeństwo jako na rynek, który wymaga różnorodności byłoby dla ruchu rzeczą cenną (jednoczącą). Moją idea fix jest poszerzenie form prowadzenia działalności dodatkowo o klaster i spółkę właścicielsko-pracowniczą. Te formy mogą być adresowane do określonych typów osobowościowych. W innym przypadku rzecz można doprowadzić do absurdu.
  Co o tym sądzisz?
 • @Mariovan
  Syna masz prawie 18 lat! Z czystej skromności nie napiszę o wnukach :))

  A co do Kasandry:
  "Zakochany Apollo dał jej dar widzenia przyszłości, jednak Kasandra nie odwzajemniła jego miłości. Rozgoryczony rzucił na nią klątwę, sprawiając, że nikt nie wierzył w jej przepowiednie. Dramatycznych ostrzeżeń Kasandry nie słuchali jej rodacy, nie udało się jej zapobiec upadkowi Troi."
 • @t-rex
  T-rex...no proszę....nie przeginaj!
 • @Mariovan
  A w ogóle - jest cudownie!
  Organizujmy się, ratujmy Ojczyznę, rozwalmy wszystko, hurra i do przodu, trzeba dać wszystkim szansę, w imię Narodu, wszyscy razem wykluczeni i najmądrzejsi, nowa jakość, nowe życie!
  http://cal-75.nowyekran.pl/post/14536,iii-rzeczpospolita-i-co-dalej

  To ja sobie postoję z boku (razem ze swoim zdaniem) i spokojnie poczekam na skutki......
  Albowiem jest powiedziane > po owocach poznacie ich.
  Każdy ma prawo do swoich błędów.

  pozdr
 • @eska
  Ja tylko wobec tych, których lubię, tak sobie pozwalam....

  Już się grzecznie wycofuję i całuję rączki.
 • @t-rex
  OK, ale żeby mi to było ostatni raz! :))))
 • @circ
  Więc hajże na Frondę, z krakowskim przytupem!!!

  Można ewangelizować, a można też Ewangelizować (kwestia polega na dopasowaniu narzędzi do przedmiotu). Ty mówisz słowami, jakimi należy mówić do już przekonanych... a tu trzeba nieco inaczej.

  Nie piszesz źle, trafnie wiele rzeczy zauważasz, jesteś bystrym obserwatorem, ale masz też swoje własne ograniczenia, które akurat warto byłoby przezwyciężyć, bo wtedy Twoja ewangelizacja nie będzie potrzebować CapsLocka.

  Już tak jest z ludźmi, że łatwiej przyjmują poklepywanie po plecach, niż krytykę ex katedra. Czasem zło też trzeba nazwać, pełna zgoda.

  Ale szafowanie w komunikacji internetowej "orężem wiary" to nie zawsze jest najskuteczniejszy instrument Ewangelizowania.

  TREŚĆ często trzeba zamieszczać między wierszami, zrywać ograniczenia warstwa po warstwie, uczyć ludzi myśleć, jak i nas nauczono swego czasu.

  Gdzie ja napisałem, że plugawcy do polityki????

  Używając słowa "srają" nie stajesz się bardziej wiarygodna. Bo tutaj na nE czytelnik jest wyrafinowany poznawczo.

  Skąd możesz wiedzieć, jakie jest NASZE pojęcie o wierze?
  Skąd możesz wiedzieć, skąd czerpiemy natchnienie i kiedy zakończyliśmy kursa religijne?

  Z Biblią aktywnie zetknąłem się w wieku 22 lat dopiero.
  I to - co ciekawe - w języku niemieckim.
  Do dziś, gdy chcę czegoś się dowiedzieć, czytam ją tylko w języku Lutra, (jestem katolikiem), bo tylko tak do mnie przemawia. Swą świeżością.

  Bo gderanie polskich klechów, którego byłem świadkiem co niedziele w kościele przez kilkanaście lat, zanim nie wybyłem na studia, tak mnie zniechęciło i zaimpregnowało na przyjmowanie treści, że odnajduję ją tylko wtedy, gdy czytam ją po niemiecku lub angielsku. Wtedy odczuwam ŚWIEŻOŚĆ i ORYGINALNOŚĆ.

  Polecam wszystkim. Niesamowite doświadczenie.

  Droga Cirk, buduj swój legion na Frondzie, skoro tu nie ma z kim!!!
  Widzę, że zrobiłaś od czasu zakończenia religii krok naprzód.
  Jednak zatrzymałaś się na etapie Aktywnej Oazy, wzbogaconej co bardziej wyrafinowanymi frazami eklezjogennymi.

  Gdybym chciał krzewić wiarę w więzieniu o zaostrzonym rygorze, posłałbym tam Ciebie. Bo akurat co jak co, ale tę Twoją żarliwość szczerze podziwiam.
 • @Circ
  Przepraszam za niewłaściwą pisownię (zapewne częściej mi się to zdarzało, bo "k" lepiej leży pod palcami. Nie robiłem tego złośliwie, biję się w piersi NIEOBŁUDNIE.

  I zapraszam do mojej dzisiejszej notki, która - jak by na to nie patrzeć - jest komplementem w Twoją stronę.
 • No, nareszcie
  wyważona relacja.
  Dziękuję.
 • @nikander
  Absolutnie się z tym zgadzam. Program RuchWiG jest na poziomie rzekłbym strategicznym.
  co do taktycznych rozwiązań to jestem zwolennikiem dowolności i wolności. O ile wiem to Tomek Urbaś również.
 • @eska
  Eska z tymi wnukami to ja jeszcze nic o tym nie wiem, ale może być to w każdej chwili ;-)

  Kasandro, taki już los Kasandry, więc prorokuj PiS-owi byle nie Polsce ;-)
 • @eska
  "...Każdy ma prawo do swoich błędów."
  Szanowna Esko, wkrótce opublikuję na nE swoje postrzeganie tego co i jak. Zapewniam Cię, że moje postrzeganie rzeczywistości jest jak najbardziej racjonalne i nie masz potrzeby by ironizować ;-)

  Spokojnie poczekaj na mój/nasz głos w sprawie wyborów.

  Pozdrawiam z szacuneczkiem :-)
 • @Mariovan
  Nie zrozumial pan. Pana decyzje, konkretyzujaca.
 • @Mariovan
  wreszcie jakaś ciekawa relacja z tego wiekopomnego wydarzenia ;) Pozdrawiam.
 • nE jeszcze nie skrewił
  i nic nowego nie wniósł :(

  Wszystko (wszyscy) już byli .

  Pierdu, pierdu o "zacności" grona -
  Sie konie puści samopas to wierzgają -

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej